Najmodniejsze sukienki ślubne

Moda ślubna ewoluuje tak samo szybko jak ta związana z codziennymi ubraniami. Sukienki na ślub, jakie oferują producenci i sprzedawcy zmieniają się się praktycznie co roku, chociaż zmiany te może nie są bardzo spektakularne i od razu widoczne. Najlepiej widać te zmiany, jeżeli zestawi się ze sobą propozycje dzisiejsze i te sprzed dziesięciu, czy piętnastu lat. Oprócz samych sukni, ewoluują również dodatki, takie jak narzutki, torebki, czy biżuteria.

Odrobina koloru – niekoniecznie tylko biel

Powszechnie przyjęło się, że sukienka ślubna powinna być zawsze biała. Salony ślubne współcześnie oferują jednak suknie coraz śmielej wykorzystujące inne kolory – nie tylko biel. Coraz większą liczbę zwolenników zyskują sukienki na ślub w odcieniach kremowych, czy też beżowych. Popularne są również łączenia materiałów w różnych odcieniach, jak na przykład połączenie białego, koronkowego materiału na wierzchu i warstwy materiału w odcieni beżu pod spodem.

Sukienka ślubna z odkrytymi ramionami i plecami

Niesłabnącą popularnością cieszą się sukienki ślubne, które odkrywają ramiona i plecy. Tego typu projekty charakteryzują się przede wszystkim lekkością formy i elegancją. Plecy i ramiona nie muszą być jednak całkowicie odsłonięte, żeby uzyskać ten właśnie efekt. Dobrym pomysłem może okazać się również sukienka na ślub, która te części ma wykonane z bardzo delikatnego, transparentnego materiału.

Sukienki w stylu boho i vintage

Wiele współczesnych sukni ślubnych nawiązuje w swoim projekcie do sukni o dawniejszych wzorach i fasonach. Popularne są zwłaszcza suknie w stylu boho, nawiązującym do bohemy artystycznej, zwłaszcza tej z początku dwudziestego wieku. Cechuje je wyszukanie i elegancja, bardzo często połączone z prostotą formy. Suknie vintage, są bardzo często wybierane przez osoby młode, chcące nieco się odciąć od najbardziej popularnych modowych trendów.

Suknie ślubne Ceny w salonach mody ślubnej i dodatki

Ceny sukien ślubnych pozostają nieodmiennie dość wysokie. Związane jest to głównie z tradycja, według której suknia taka jest postrzegana jako coś absolutnie wyjątkowego, co zasługuje również na wyjątkową cenę. Jeżeli zaś chodzi chodzi o dodatki uzupełniające suknie ślubne ceny pozostają adekwatne do samych sukni. Z tego rodzaju dodatków najbardziej popularne są zapewniające dodatkowe ciepło narzutki,czy bolerka, a także biżuteria i czasami niezbędne torebki.