Najlepsze sposoby dbania o paznokcie

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nie każda dziewczyna otrzymała jednak w darze od natury naprawdę piękne paznokcie. Niektóre kobiety mają też problem z obgryzaniem, łamliwością paznokci i przebarwieniami. Jak poradzić sobie z tego typu defektami? Paznokcie można wzmacniać w różny sposób, można też zafundować sobie dobry manicure.

Manicure japoński, czyli sposób na mocne paznokcie

Jednym ze sposobów na mocne paznokcie jest po prostu manicure japoński. Ten manicure wykonuje się bez użycia kolorowego lakieru. W trakcie jego wykonywania nakłada się natomiast różne kosmetyki pielęgnacyjne, które mają za zadanie zadbać o płytkę i nadać jej ładny kolor. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie. Są wypielęgnowane, a płytka odzyskuje ładny kolor.

Ten sposób wykonywania manicure z powodzeniem można zrobić samemu w domu. Wystarczy kupić sobie zestaw startowy do manicure japońskiego na przykład na aukcji w internecie. Nie potrzeba tutaj żadnych większych umiejętności manualnych. Nie jest to oparte na precyzyjnym nakładaniu kolorowego lakieru.

Lakiery hybrydowe, czyli trwały manicure

Jeżeli kobieta pragnie mieć trwały kolorowy manicure, najlepszą opcją są lakiery hybrydowe. Ten lakier trzyma się nawet do trzech tygodni, przez cały czas pozostając praktycznie bez najmniejszych skaz i wad. Kolor jest nasycony i głęboki, dłonie prezentują się bardzo elegancko. Taki manicure można oczywiście wykonać również w wersji francuskiej.

Manicure hybrydowy można też zrobić sobie samodzielnie w domu. W tym przypadku potrzebne są jednak pewnego gadżety, takie jak chociażby różnego rodzaju środki typu baza pod lakier i top coat, a także lampa do utwardzania lakieru. Inwestycja w zestaw startowy to około 150-200 zł, ale opłaca się, bo to najczęściej koszt dwóch wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Paznokcie żelowe lub akrylowe

Sposób na przedłużanie paznokci i nadanie im pięknego kształtu to paznokcie żelowe lub akrylowe. Nakładając odpowiednie preparaty, można przedłużyć paznokcie i nadać im piękny migdałowy kształt. Można też wyczarować długie i ostre pazurki. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki tej technice. W tym przypadku swoje dłonie trzeba innym oddać już specjalistom, bo samodzielne wykonanie takiego manicure jest bardzo skomplikowane.

Lakiery hybrydowe znajdziesz w ofercie Chiodo.pl