Montaż saun w domu – ile kosztuje i czy zawsze się da?

Ciepło sauny, zwłaszcza w zimowe dni, jest dobrodziejstwem dla ciała i duszy. Wielu ludzi coraz częściej korzysta z tej przyjemności, wiedząc o prozdrowotnych właściwościach cyklicznego saunowania. Nic więc dziwnego, że fascynacja tym miejscem kusi do przeniesienia rytuałów w ściany własnego domu. Czy montaż saun jest możliwy w każdych domowych warunkach? Czy każdy może sobie na to pozwolić?

Prywatny montaż saun – nieosiągalny luksus czy przyjemność dla każdego?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, „czy stać mnie na montaż własnej sauny w domu?”, trzeba wiedzieć, z jakich elementów się składa i ile kosztują.

Montaż saun na prywatne potrzeby może być bardzo zróżnicowany cenowo. Wszystko uzależnione jest od potrzeb domowników, oraz tego, jak sauna ma wyglądać. W jej skład wchodzi kilka, podstawowych elementów:

– drewniana konstrukcja, której koszty uzależnione są od gatunku drewna oraz wełna mineralna, będąca termoizolatorem,

– siedziska, których może być kilka lub jedno, w zależności od tego ilu użytkowników będzie korzystało z sauny,

– piec – kosztowny, ale najważniejszy element, który dostarcza pożądanego ciepła,

– oświetlenie, które wpływa na jasność pomieszczenia, ale buduje też efekt wizualny.

Podsumowując zakup wszystkich materiałów, oraz usługę montażu sauny w domu, można spodziewać się wydatku od 7 do 12 tysięcy złotych.

Prywatna sauna w wersji fast

Wiedząc o tym, że sauna w domu budzi coraz większe zainteresowanie, oferta rynkowa proponuje wiele rozwiązań, aby trafiać w potrzeby klientów. Montaż saun jest możliwy nie tylko w wielkopowierzchniowych rezydencjach, ale kameralnych domach jednorodzinnych, gdzie powierzchnia nie pozwala na budowę konstrukcji dużych gabarytów.

Gotowa kabina do saunowania jest niewielkich rozmiarów, jej koszt zaczyna się od 4 tysięcy złotych i można umieścić ją w pomieszczeniach nawet o małej kubaturze. Gotowa konstrukcja sany przyjeżdża transportem do domu, zostaje właściwie zamontowana i od razu jest zdolna do użytku.

Jak nie w domu, to na zewnątrz

Jeśli domowe warunki, z różnych względów, nie pozwalają na zamontowanie sauny wewnątrz, możliwe jest jej zbudowanie w ogrodzie. Takie rozwiązanie to nie tylko indywidualny klimat, ale też piękna aranżacja przestrzeni przed domem.

Montaż saun oferuje firma Megiw