Kremy do twarzy – który będzie najlepszym wyborem?

Krem to twarzy to coś, czego nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji. Jego zadaniem jest nawilżyć skórę i dostarczyć jej witamin, w przypadku cery dojrzałej także zredukować zmarszczki. Dobrze dopasowany krem szybko poprawi kondycję skóry i przywróci jej piękny wygląd. Czym się kierować przy jego zakupie?

Co zrobić, żeby cieszyć się zdrową i piękną cerą?

O typie cery i jej potrzebach w dużej mierze decydują geny. To po rodzicach dziedziczona jest skłonność do trądziku, błyszczenia się skóry czy jej nadwrażliwość. Na ostateczny wygląd skóry twarzy wpływa jednak także wiele innych czynników.Obok stanu powietrza (im mniej zanieczyszczeń, tym lepiej) oraz diety (najlepiej lekkiej, dobrze zbilansowanej, bogatej w witaminy) największy wpływ na kondycję cery ma pielęgnacja. Jeśli ma pomóc przywrócić skórze ładny wygląd, musi być regularna oraz dopasowana do potrzeb skóry. Powinna bazować na dobrej jakości produktach o naturalnym, delikatnym składzie.

Kremy do twarzy – nie ma jednego uniwersalnego produktu

Dbając o cerę, należy ją codziennie oczyszczać z nadmiaru sebum czy resztek makijażu, a potem przemywać przywracającym prawidłowe pH tonikiem. Najważniejszym krokiem, jeśli chodzi o odżywianie, jest krem. Ten warto stosować i rano, i wieczorem. Im lepiej nawilżona skóra, tym mocniejsza, bardziej sprężysta i gładka. Jeśli chodzi o kremy do twarzy, nie ma jednego produktu, który sprawdzi się u wszystkich pań. Każda cera jest inna i ma inne potrzeby. Ten młodej wystarczy lekko nawilżający krem, tej dojrzałej – mocno odżywczy, z kompleksem witamin, o działaniu przeciwzmarszczkowym. Podczas zakupu kremu do twarzy trzeba wziąć pod uwagę także specyfikę cery: czy jest raczej sucha i skłonna do podrażnień, czy przetłuszczająca się, z tendencją do świecenia.

Jak prawidłowo stosować krem do twarzy?

Aby krem do twarzy szybko przyniósł efekty w postaci poprawy kondycji skóry, trzeba go stosować codziennie, zgodnie z zaleceniami. Niektóre kremy do twarzy są przeznaczone do pielęgnacji porannej, inne wieczornej, jeszcze inne można stosować zarówno rano jak i na noc.Ważne, aby kremu nie wklepywać, a delikatnie rozsmarować, zaczynając od środkowych partii ciała. Przed nałożeniem makijażu, kremowi należy pozwolić się wchłonąć.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.