Kosmetyki z krzemem

Każdy z nas lubi mieć gładką, a przede wszystkim zdrową skórę. W związku z tym często poszukujemy różnych kosmetyków w aptekach oraz drogeriach. Niestety najczęściej stawiamy na przereklamowane produkty. Natomiast dziś dowiecie się kilka słów o tym jak ważną rolę odgrywa krzem w kosmetyce. Kosmetyki z krzemem to prawdziwy cud tej branży. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ogromny wpływ ma ten naturalny składnik na ludzki organizm. Dla naszej skóry jest on wręcz zbawienny.

To sprawia, że produkty z krzemem są bardzo dobre, a ich popularność stale rośnie. Dziś powiemy sobie o tym, jak wielki potencjał drzemie w kosmetykach z krzemem.

Krzem jako naturalny minerał

W słowniku ludzkim krzem istnieje już od kilku stuleci. W hierarchii minerałów wpływających na ludzką skórę jednak nie był nigdy za wysoko. Co więcej, był on często pomijany przez ludzi oraz przez producentów reklam telewizyjnych i innych. To wszystko sprawiło, że mimo występowania krzemu w kosmetykach, nie był on zbytnio gloryfikowany, a nawet można by się pokusić o stwierdzenie, że został niejako zapomniany. Warto jeszcze wspomnieć, że o jego ponadprzeciętnym wpływie na skórę ludzką zdają sobie jednak sprawę osoby, które głębiej siedzą w temacie skutecznych kosmetyków regenerujących.

Krzem w kosmetyce i jego działanie

Produkty z krzemem wykazują się bardzo wieloma zaletami. Ich najważniejszym zadaniem jest ogromny wpływ na utrzymanie jędrności skóry. W rezultacie przekłada się to na opóźnianie starzenia się organizmu, a przede wszystkim skóry.W przypadku oddziaływania krzemu na skórę powinniśmy zaznaczyć jedną ważną różnicę. Mianowicie najwyższą oraz najbardziej korzystną przyswajalnością cechuje się krzem organiczny. Często jest on porównywany, a nawet równany z kwasem ortokrzemowym. Niestety albo stety są to zupełnie dwa odmienne składniki, a ich przyswajalność stoi na zupełnie odmiennym poziomie.

Naturalne pochodzenie krzemu

Kosmetyki z krzemem są oczywiście polecane, a ich popularność oraz skuteczność będzie stale rosnąć. Warto jednak zdawać sobie również sprawę, że krzem pozyskujemy również z naszej codziennej diety, a więc pożywienia. Najbardziej optymalnymi produktami pod względem stosunku zawartości do przyswajalności krzemu z całą pewnością są płatki kukurydziane oraz zbożowe kukurydziane, makaron, ryż oraz wysoko mineralizowana woda.