Jak zniwelować worki pod oczami?

Skóra pod powiekami, podobnie jak całe ciało, wymaga regularnej i dostosowanej do jej potrzeb pielęgnacji. A jako że najczęściej jest bardzo cienka i wymagająca, trzeba o nią dbać w sposób delikatny. Pozwoli to na częściowe usunięcie nieestetycznych worków pod oczami. Sam krem pod oczy może okazać się w tym przypadku niewystarczający.

Główne przyczyny problemu

Worki pod oczami nie zawsze są efektem złej pielęgnacji skóry. Często w ogóle nie występują u osób zdrowych, dlatego warto by było przyjrzeć się problemowi nieco głębiej i zastanowić się nad tym, co mogło do niego doprowadzić. A nieraz są one symptomem świadczącym o cukrzycy, chorobach tarczycy lub alergiach.

Zła kondycja skóry jest również efektem niehigienicznego lub niezdrowego stylu życia. Przemęczenie, stres lub brak odpowiedniej ilości snu – to wszystko doprowadza do pojawienia się worków pod oczami.

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Na pewno trzeba ją pielęgnować systematycznie, wykorzystując odpowiedni krem pod oczy. Powinien mieć on działanie nawilżające i odżywiające. Należy go używać dwukrotnie w ciągu dnia – rano i wieczorem.

Kremy pod oczy różnią się od siebie właściwościami, a sami producenci dzielą je na produkty przeznaczone dla innych grup osób. Nawet taki preparat należy więc dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Trzeba sprawdzić, dla jakiego wieku jest on przeznaczony – już nawet nastolatki i młode dziewczyny powinny dbać o cienką skórę pod oczami, ale u nich krem dla kobiet po pięćdziesiątym roku życia raczej się nie sprawdzi.

Czym zastąpić krem pod oczy?

W przypadku osób młodych kremy nie są specjalnie niezbędne, bo równie dobrze można je zastąpić lekkimi żelami oraz emulsjami. Mają one podobne działanie, tyle że są bardziej naturalne, bo zwykle ich składy opierają się na wyciągach z różnych roślin i syntetycznych witaminach. Coś takiego na pewno nie zaszkodzi młodej skórze.

Istnieją też takie sposoby, którymi można się poratować w nagłej sytuacji – gdy np. człowiek obudzi się rano z koszmarnymi workami i będzie chciał jak najszybciej nie zminimalizować. Bardzo dobrze zadziałają tutaj zwykłe kostki lodu owinięte w woreczek. Wystarczy przyłożyć je do skóry pod oczami, by zmniejszyć opuchliznę.

Kremy pod oczy kupisz na Kosmetykizameryki.pl