Jak wykonać profesjonalny makijaż oczu?

Oczy to bez wątpienia najbardziej przyciągający element twarzy. Chcąc dodać sobie urody, warto zadbać o ich efektowne podkreślenie za pomocą makijażu. Wystarczy kilka trików, aby oczy optycznie się powiększyły, a spojrzenie zyskało głębię i stało się bardziej intrygujące. O czym pamiętać, wykonując makijaż oczu?

Makijaż – szybki sposób na dodanie sobie pewności siebie

Jak czuć się pewnie w swoim ciele mimo drobnych defektów? Sposobem na to, by je ukryć i podkreślić swoją atrakcyjność jest z pewnością profesjonalnie wykonany makijaż. Wystarczy przykryć zaczerwienienia, wypryski czy cienie pod oczami, a za pomocą kosmetyków kolorowych podkreślić oko czy dodać sobie rumieńców, żeby twarz całkowicie zmieniła wygląd.Makijaż to świetne rozwiązanie zarówno na co dzień, jak i na większe wyjście. Daje ogromne możliwości: może jedynie maskować drobne niedoskonałości, a może także być prawdziwą zabawą kolorami – w wersji oryginalnej z pewnością stanie się wyróżnikiem i pozwoli zabłysnąć w tłumie.

Jak efektownie podkreślić piękno swoich oczu?

Robiąc makijaż, warto szczególną uwagę zwracać na oczy. To na nie spogląda rozmówca, to od spojrzenia w dużej mierze zależy pierwsze wrażenie. Piękne, intrygujące spojrzenie będzie z pewnością wielkim atutem.Co zrobić, żeby podkreślić urodę swoich oczu? Dobrym pomysłem jest z pewnością pogrubienie i wydłużenie rzęs za pomocą mascary. Zwłaszcza w połączeniu z eyelinerem ten zabieg gwarantuje efekt głębokiego, otoczonego firanką ciemnych rzęs spojrzenia. Oko powiększy optycznie także podkreślenie brwi i nadanie im ładnego kształtu za pomocą specjalnej pomady. Świetnym sposobem na optyczne powiększenie oczu oraz na oryginalny makijaż są też cienie do powiek.

Cienie do powiek – do każdego typu urody i na każdą okazję

Każda kobieta lubiąca zabawę makijażem powinna mieć wśród swoich kosmetyków kolorowych co najmniej jedną paletę cieni. Cienie do powiek pozwalają nie tylko optycznie powiększyć oczy, ale przede wszystkim potrafią całkowicie zmienić charakter makijażu i całej stylizacji. Na co dzień doskonale będą prezentowały się cienie stonowane, nieco przygaszone, a wielkie wyjście można poszaleć z kolorami i stworzyć oryginalny, przykuwający uwagę make up. Warto jednak zadbać o to, by cienie do powiek korespondowały z typem urody – dla blondynki nie powinny być przesadnie mocne, bo przytłumią jej delikatną urodę, brunetka może sięgnąć po odważniejsze barwy, najlepiej kontratujące z kolorem tęczówki, by podkreślić jej barwę.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.