Rozstępy są znacznie bardziej problematyczne od cellulitu, gdyż są znacznie cięższe do zlikwidowania przy użyciu wyłącznie domowych metod. Dla zmagających się z nimi kobiet ratunkiem okazują się specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Szczególnie efektywne pod tym względem jest laserowe usuwanie rozstępów.
Jak wygląda zabieg?
W zabiegu główną rolę odgrywa wiązka laserowa, która znakomicie radzi sobie z usuwaniem zniszczonego naskórka otaczającego widoczne na ciele rozstępy. Tym sposobem pobudza skórę do działania. Ona zaczyna samoistnie się regenerować i tworzy na sobie nowe warstwy, które skutecznie ukrywają występujące na niej rozstępy.
Warto jednak zaznaczyć, że istnieją dwie odmiany zabiegu laserowego usuwania rozstępów. Dermabrazja, czyli pierwsza z nich, doprowadza do całościowego zlikwidowania starego i cienkiego naskórka, podczas gdy zabieg laserem frakcyjnym oddziałuje tylko i wyłącznie na wyznaczone wcześniej partie skóry.
Czy każdy może skorzystać z zabiegu?
Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg sprawdzony i bezpieczny, ale mimo tego nie każdej kobiecie będzie dane z niego skorzystać. Nie powinny tego robić osoby chorujące na cukrzycę oraz choroby nowotworowe. Z zastosowaniem lasera warto się też wstrzymać tuż po wakacjach, gdyż opalona skóra jest jednym z przeciwwskazań do przeprowadzania tego rodzaju zabiegów.
Cała reszta kobiet może spokojnie zapisać się na ten zabieg, by raz na zawsze pożegnać się z uporczywymi rozstępami o odzyskać piękny wygląd skóry. Przy użyciu lasera możliwe jest usunięcie rozstępów występujących na różnych partiach ciała, czyli np. udach, pośladkach, ramionach i piersiach.
Czy zabieg jest efektywny?
Efektywność zabiegu uzależniona jest oczywiście od kilku kluczowych czynników. Warto więc zaznaczyć, że dwie pacjentki mogą osiągnąć zupełnie inne rezultaty. Zależeć będą one przede wszystkim od aktualnego stanu skóry i poziomu zaawansowania rozstępów, ale też i naturalnych predyspozycji i właściwości ciała.
Laserowe usuwanie rozstępów powinno być przeprowadzane przez osobę doświadczoną i dokładną, gdyż od niej też może zależeć częściowo efektywność całego zabiegu. Warto więc udać się na niego do profesjonalnej kliniki, która potrafi zadbać o swoich pacjentów.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.