Jak usunąć żel do paznokci?

Doświadczona kosmetyczka w ciągu kilku minut bez trudu poradzi sobie z usunięciem żelu do paznokci. Problem pojawia się w momencie, gdy manicure przestaje dobrze wyglądać, a kobieta nie ma czasu na to, by ponownie udać się do salonu. Całe szczęście żel do paznokci można usunąć samodzielnie. Jak to zatem zrobić?

Opcja 1 – piłowanie

Na samym początku wszystkie paznokcie pokryte żelem trzeba skrócić, używając do tego celu ostrych cążek. Po uzyskaniu optymalnej długości, należy je spiłować. Jako że żelowe paznokcie są grubsze i twardsze od tych naturalnych, najłatwiej ścierać je pilnikiem o ziarnistości wynoszącej minimum 150. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie.

Zwykły pilnik i polerkę można też zastąpić jednym przyrządem – frezarką. Jest to bardzo funkcjonalne i wygodne urządzenie, ale niewłaściwie zastosowane potrafi zrobić krzywdę. Mogą z niego skorzystać tylko te kobiety, które mają doświadczenie w jego obsłudze.

Opcja 2 – ściąganie

Mechaniczne piłowanie żelowych paznokci to metoda skuteczna, aczkolwiek nieco niebezpieczna. Na szczęście można zastąpić ją inną techniką. Żel do paznokci wspaniale rozpuści się pod wpływem acetonu. Przed jego użyciem należy zabezpieczyć skórki otaczające płytkę, aby nie miały one żadnego kontaktu z agresywną substancją. Dzięki temu nie zostaną przesuszone.

Zwykłe płatki kosmetyczne należy nasączyć w acetonie, przyłożyć je do płytek, a następnie owinąć je szczelnie folią aluminiową. Żel do paznokci powinien zacząć się rozpuszczać po upływie ok. 20 minut. Po upływie pół godziny folię można ściągnąć, by usunąć resztki żelu z pomocą drewnianego patyczka. Trzeba to robić delikatnie, aby przy okazji nie uszkodzić skórek i naturalnej płytki.

Pielęgnacja po zabiegu

Tuż po ściągnięciu żelu do paznokci może się okazać, że płytka została lekko uszkodzona. Należy wtedy dać jej trochę czasu na pełną regenerację i odbudowę. Lepiej wstrzymać się z ponownym wykonywaniem manicure’u i poczekać na moment, w którym płytka odzyska swój dawny stan.

Na rynku kosmetycznym istnieją natomiast specjalne odżywki, które dogłębnie odżywiają płytki paznokci, a przy okazji nadają im pięknego kolorytu. Są niedrogie, a bardzo skuteczne. Warto korzystać z nich pomiędzy profesjonalnymi zabiegami.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.