Jak się przygotować do zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Aby jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej miał jak najbardziej optymalny przebieg, pacjent zwykle musi się do niego jakoś przygotować. Jak więc to przygotowanie będzie wyglądać w przypadku lipolizy iniekcyjnej, która jest zabiegiem nastawionym na miejscową redukcję komórek tłuszczowych i wynikającą z tego procesu modelację sylwetki?

Niezbędna konsultacja

Na pierwszym spotkaniu z pacjentem żaden lekarz nie podda go od razu lipolizie iniekcyjnej. Taka wizyta służy zwykle jedynie do przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego. W jego trakcie lekarz dowiaduje się o ewentualnych chorobach pacjenta, jego stanie zdrowia oraz ewentualnych alergiach i uczuleniach.

Dla bezpieczeństwa i prawidłowego przebiegu zabiegu kluczowe jest oczywiście to, by podczas wywiadu zawsze udzielać prawdziwych informacji i w żadnej sprawie nie oszukiwać. Jeżeli jeszcze rano przed zabiegiem miało się gorączkę, trzeba o niej powiedzieć. Każda nieprawidłowość zdrowotna może okazać się przeciwwskazaniem do bezpiecznego skorzystania z kuracji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lipoliza iniekcyjna na pewno nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz świeżo upieczonych mam, które karmią dzieci piersią. Raczej nie zaleca się wykonywania jej w dniach miesiączki, zwłaszcza w przypadku zmagania się z większymi bolesnościami i silnymi krwawieniami, które to objawy zawsze będą osłabiać organizm.

Innym typowym przeciwwskazaniem są też aktualne choroby, a w tym nawet i zwykłe przeziębienie, zwłaszcza połączone z gorączką. Lipolizy bez żadnych wyjątków nie wykonuje się u pacjentów, którzy w przeciągu ostatnich lat zmagali się z jakimikolwiek chorobami nowotworowymi (nawet jeśli zostały one wyleczone, choć to już zależy od konkretnego przypadku i musi zostać sprawdzone przez lekarza).

Zalecenia do zabiegu

Czasami pomimo schudnięcia pewien oporny tłuszczyk utrzymuje się czy to na udach, czy to na brzuchu bądź boczkach. To właśnie z takimi problemami natury estetycznej lipoliza iniekcyjna radzi sobie zdecydowanie najlepiej.

Zabieg umożliwia sprytne i efektywne wymodelowanie sylwetki. Jest przy tym dość przyjemny, bo przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wywołuje on bólu i zwykle nie sprawia nawet minimalnego dyskomfortu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.