Aby jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej miał jak najbardziej optymalny przebieg, pacjent zwykle musi się do niego jakoś przygotować. Jak więc to przygotowanie będzie wyglądać w przypadku lipolizy iniekcyjnej, która jest zabiegiem nastawionym na miejscową redukcję komórek tłuszczowych i wynikającą z tego procesu modelację sylwetki?
Niezbędna konsultacja
Na pierwszym spotkaniu z pacjentem żaden lekarz nie podda go od razu lipolizie iniekcyjnej. Taka wizyta służy zwykle jedynie do przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego. W jego trakcie lekarz dowiaduje się o ewentualnych chorobach pacjenta, jego stanie zdrowia oraz ewentualnych alergiach i uczuleniach.
Dla bezpieczeństwa i prawidłowego przebiegu zabiegu kluczowe jest oczywiście to, by podczas wywiadu zawsze udzielać prawdziwych informacji i w żadnej sprawie nie oszukiwać. Jeżeli jeszcze rano przed zabiegiem miało się gorączkę, trzeba o niej powiedzieć. Każda nieprawidłowość zdrowotna może okazać się przeciwwskazaniem do bezpiecznego skorzystania z kuracji.
Przeciwwskazania do zabiegu
Lipoliza iniekcyjna na pewno nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz świeżo upieczonych mam, które karmią dzieci piersią. Raczej nie zaleca się wykonywania jej w dniach miesiączki, zwłaszcza w przypadku zmagania się z większymi bolesnościami i silnymi krwawieniami, które to objawy zawsze będą osłabiać organizm.
Innym typowym przeciwwskazaniem są też aktualne choroby, a w tym nawet i zwykłe przeziębienie, zwłaszcza połączone z gorączką. Lipolizy bez żadnych wyjątków nie wykonuje się u pacjentów, którzy w przeciągu ostatnich lat zmagali się z jakimikolwiek chorobami nowotworowymi (nawet jeśli zostały one wyleczone, choć to już zależy od konkretnego przypadku i musi zostać sprawdzone przez lekarza).
Zalecenia do zabiegu
Czasami pomimo schudnięcia pewien oporny tłuszczyk utrzymuje się czy to na udach, czy to na brzuchu bądź boczkach. To właśnie z takimi problemami natury estetycznej lipoliza iniekcyjna radzi sobie zdecydowanie najlepiej.
Zabieg umożliwia sprytne i efektywne wymodelowanie sylwetki. Jest przy tym dość przyjemny, bo przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wywołuje on bólu i zwykle nie sprawia nawet minimalnego dyskomfortu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.