Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to tłuszcz znajdujący się pod skórą, który powoduje grudkowaty wygląd skóry na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu. Może się nie podobać, ale jest on dość powszechny i nieszkodliwy. To po prostu zwykły tłuszcz. Powoduje widoczne nierówności na skórze, ponieważ naciska na tkankę łączną.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit można mieć niezależnie od masy ciała, a czasem nawet bardzo sprawni ludzie skarżą się na występowanie tego problemu. Pewną rolę w jego powstawaniu odgrywają czynniki hormonalne i genetyka, a także grubość skóry. Kobiety są bardziej narażone cellulit niż mężczyźni.

Leczenie cellulitu

Cellulit rzadziej pojawia się na ciemniejszej skórze. Jeśli więc masz jasną skórę, samoopalacz może zmniejszyć widoczność problemu. Nie musisz nic robić z cellulitem, ale istnieją zabiegi kosmetyczne, które mogą pomóc pozbyć się go lub zmniejszyć jego widoczność.

Kriolipoliza

Ta nieinwazyjna procedura zamraża i zabija komórki tłuszczowe. Gdy obumierają, ciało naturalnie je usuwa. Kriolipolizę stosuje się zazwyczaj modelowania sylwetki, ale usunięcie niechcianego tłuszczu może również być pomocne w pozbyciu się cellulitu. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, najczęściej potrzeba około trzech zabiegów.

Zabiegi laserowe

Zabiegi kosmetyczne z użyciem leserów dają obiecujące wyniki w przypadku cellulitu. Leczenie zwykle łączy w sobie masaż, liposukcję i terapię światłem. Może upłynniać tłuszcz, przecinać tkankę łączną, aby przyspieszyć wzrost kolagenu i zwiększyć napięcie skóry, poprawić przepływ krwi i zmniejszyć zatrzymywanie płynów. Wyniki utrzymują się co najmniej 6 miesięcy.

Endermologia

Endermologia to specyficzny rodzaj masażu mechanicznego. Maszyna ugniata skórę między dwoma obracającymi się rolkami. Głęboki masaż rozbija tkankę łączną, która powoduje cellulit. Większość badań pokazuje, że techniki masażu, w tym właśnie endermologia, poprawiają wygląd skóry na krótki okres czasu, ale nie przynoszą żadnych długoterminowych korzyści.

Terapia falami uderzeniowymi

Jest to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, któremu trzeba się poddać dwa razy w tygodniu przez 6 lub więcej tygodni. Może dawać wyniki przez 2 do 6 miesięcy, ale potrzebne są dalsze badania dotyczące tego, jak dobrze działa i jak długo utrzymują się jej efekty.

Niezależnie od tego, na którą metodę walki z cellulitem się zdecydujesz, zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Mogą istnieć przeciwwskazania dla niektórych zabiegów kosmetycznych, związane z Twoim stanem zdrowia, więc nie warto ryzykować wystąpienia niepożądanych skutków.