Idealny czas na peeling

Eksperci od urody radzą, by peeling wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Tylko taka systematyczność w pielęgnacji naszej skóry spowoduje, że dłużej będzie ona promienna, jędrna i pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Niestety, nie każdy ma możliwość i czas, by wykonywać takie zabiegi w domu. Gdzie wówczas najlepiej się udać i z jakich zabiegów warto skorzystać?

1. Peeling

Peeling oznacza starcie wierzchniej warstwy naskórka za pomocą specjalnego preparatu o konsystencji gęstego kremu, który posiada w sobie różnej wielkości drobinki, mające na celu dokładne poradzenie sobie ze wszystkimi niedoskonałościami. Peeling można stosować na całe ciało, można także wykonywać go w miejscach problematycznych takich jak np. pięty, łokcie. Najczęściej jedna wykonuje się peeling twarzy, gdyż to ona najbardziej potrzebuje takiej systematycznej pielęgnacji.

2. Peeling w Warszawie

Niektóre osoby chętnie korzystają z gabinetów kosmetycznych oraz z gabinetów medycyny estetycznej, które w swojej ofercie mają bogaty wybór specjalistycznych peeling. Peeling w Warszawie możliwy jest dla każdego rodzaju skóry. W zakładach kosmetycznych można wykonać zarówno łagodniejsze, jak i peelingi średnio głębokie i głębokie. Różnią się one między sobą wielkością drobinek i tym samym działaniem na skórę. Niektóre bowiem działają tylko na jej powierzchni, inne są bardzo głębokie i bez problemu radzą sobie z problemami skóry już w dalszych jej warstwach.

3. Peeling mechaniczny

Bardziej fachowe kosmetyczki oraz gabinety medycyny estetycznej w swoich ofertach mają peelingi enzymatyczne i peelingi chemiczne. Są to zabiegi bardziej inwazyjne, które wymagają przez osobę je wykonującą dokładnego poznania skory pacjentki. W zależności od jej właściwości, profesjonalista powinien wybrać odpowiedni zabieg. Peelingi mechaniczne – najczęściej wybierają panie w okresie zimy. Ten rodzaj peelingów jest bardzo skuteczny, może jednak powodować podrażnienia skóry oraz jej zaczerwienienia. Wykonują go najczęściej osoby z problemami skóry typu trądzik, wykwity, plamy. Po wykonaniu takiego peelingu bardzo szybko można zauważyć pozytywne efekty. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona, ujędrniona i wygładzona. Ponadto, szybko odzyskuje swój naturalny koloryt oraz promienność. Taki peeling w Warszawie to koszt około 120-200 zł.

Warto raz na jakiś czas udać się do fachowców, którzy doradzą oraz pomogą w wyborze odpowiednich zabiegów do konkretnego typu skóry. Systematyczne wykonywanie peelingów bardzo korzystnie wpływa nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie.