Gotowe wzorniki do zdobień

Wiele marek kosmetycznych, które specjalizują się w produkcji produktów do paznokci (lakierów hybrydowych, akrylowych i tych tradycyjnych), oferuje swoim klientom możliwość sprawdzenia kolorów na tzw. wzornikach do paznokci. Tego typu rozwiązania na pewno ułatwiają zakupy i wybranie ulubionego koloru lakieru.

Gotowe wzorniki do paznokci

Markowe sklepy z akcesoriami do paznokci (nie tylko z lakierami i zdobieniami do paznokci), posiadają wzorniki do paznokci, które zwane są zdefiniowanymi wzornikami. Oznacza to, że wzorniki te pomalowane są dostępnymi kolorami lakierów. Niektóre marki mogą pochwalić się setkami odcieni różnego typu lakierów do paznokci, a wszystkie z nich można sprawdzić na wzornikach do paznokci. W miejscach tego typu dostępne są także tzw. czyste szablony, które to pozwalają na wykonanie własnych próbek.

Różne rodzaje wzorników

Oprócz tego, że same wzorniki do paznokci dostępne są w różnych formach (np. wachlarze, serduszka), to jeszcze można je kupić w różnej wersji. Materiał, z którego najczęściej wykonywane są wzorniki do paznokci, umożliwia naniesione na nie jednakowo lakierów tradycyjnych, żeli, hybryd, a także wszelkiego rodzaju ozdób. Z tego tez względu wzorniki są niezastąpioną bazą do ćwiczeń. Co ciekawe, oferowane na rynku produkty wykonane są z tego samego materiału co tipsy, co pozwala na dokładne odwzorowanie „płytki”, na której wykonywany będzie manicure.

Dzięki temu tez manikiurzystkom jest dużo łatwiej uczyć się nowych technik. Zwykle też wzorniki do paznokci są dodatkowo usztywniane, co rewelacyjnie przedłuża jego trwałość, a ponadto ułatwia malowanie i zdobienie (płytki nie odkształcają się i nie wyginają się). Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, kiedy dana osoba dopiero się szkoli i nie ma jeszcze tak wprawnej ręki. Co więcej, wzornik do paznokci można kupić w kolorze naturalnym lub przeźroczystym. Dostępne są również np. w wersji czarnej, na której łatwiej uczy się zdobień.

Wzorniki do zdobień

W przypadku wykonywania zdobień paznokci bardzo polecane jest zakupienie wzorników w postaci kółka, które wykonane jest z takiego samego materiału jak np. tipsy (wzornik jest lekko usztywniany, przez co jest trwalszy). Łatwo się na nim ćwiczy ozdabianie paznokci, jest niezwykle poręczny podczas pracy.

Wzorniki do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl