Gdzie najlepiej sprawdza się lipoliza iniekcyjna?

W Polsce lipoliza iniekcyjna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Jest to małoinwazyjna i bardzo skuteczna metoda modelowania sylwetki. Na najbardziej satysfakcjonujące efekty mogą liczyć osoby z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dzięki szybkiemu i bezbolesnemu zabiegowi można pozbyć się kompleksów związanych ze swoim ciałem.

Gdzie najlepiej sprawdza się zabieg?

Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdzi się na podbródku, otłuszczonym karku, oponce na brzuchu i tłuszczu wokół pach. Z zabiegu bardzo często korzystają kobiety i mężczyzny z dość grubymi udami. Dzięki lipolizie można pozbyć się kłopotliwego tłuszczu nad kolanami.

W wielu renomowanych salonach kosmetycznych wykonuje się lipolizę iniekcyjną na wałeczkach nad biodrami i przy tłuszczu na pośladkach. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zyskuje modelowanie sylwetki.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest oczywiście konsultacja lekarska. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad, dzięki któremu doświadczony lekarz może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Lekarz podczas wywiadu dokładnie omawia całą procedurę zabiegu.

Podczas wywiadu pacjenci powinni poinformować lekarza nie tylko o przyjmowanych lekach, ale również o przebytych chorobach. Przed lipolizą iniekcyjną należy oczywiście podpisać zgodę na zabieg.

Co warto wiedzieć?

Lipoliza iniekcyjna zazwyczaj odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Bardzo ważne jest to, że pacjenci nie muszą się w żaden sposób do niego przygotowywać. W miejscach na ciele gdzie poddawane są zastrzyki mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. Jeżeli pojawi się ból i świąd skóry, to można skorzystać z dobrodziejstwa leków przeciwbólowych.

Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej bez problemu można od razu powrócić do pełnej aktywności. W odróżnieniu od wielu innych zabiegów medycyny estetycznej pobyt w klinice nie jest konieczny. Sam zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 50 minut. Długość zabiegu zależy oczywiście od tego, jakiej części ciała podawany jest preparaty. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt należy wykonać około 4-6 zabiegów powtarzających. Ważne jest to, aby odczekać około miesiąca po każdym zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.