Epilacja laserowa – czy warto?

Obecnie znanych jest wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, epilacja laserowa jest jednak uważana za najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim jest to jedyna metoda pozwalająca na pozbycie się niepożądanych włosków na zawsze. Wiele osób jednak zastanawia się, czy warto zdecydować się na ten duży wydatek.

Mało skuteczne inne metody depilacji

Choć na rynku jest mnóstwo preparatów i akcesoriów pozwalających na uzyskanie gładkiej, wolnej od owłosienia skóry, duża część osób z żadnej z nich nie jest zadowolona. Nic dziwnego – przede wszystkim niezależnie od tego, co się zastosuje (poza epilacją laserową), włoski, prędzej lub później, ale jednak odrastają.

Stałe powtarzanie depilacji jest nużące, uciążliwe, na przykład na wakacjach, a przy tym dość często pociąga za sobą niepożądane skutki uboczne. Jest to przede wszystkim podrażnienie skóry, znane między innymi osobom korzystającym z maszynek do golenia oraz preparatów chemicznych.

Ci zaś, którzy pozbywają się niechcianych włosów za pomocą metod usuwających je z cebulkami, czyli depilatorem, woskiem czy pastą cukrową, muszą liczyć się z ich wrastaniem. To zaś sprawia, że skóra nie jest gładka, brzydko wygląda, usiana czarnymi kropkami, a nawet może być trapiona przez zapalenie mieszków włosowych.

Epilacja laserowa – gładka skóra na zawsze

Oczywiście, by móc trwale usunąć owłosienie, czyli zniszczyć mieszki włosowe promieniami lasera, trzeba wykonać co najmniej kilka zabiegów, a nawet kilkanaście. Zależy to od rodzajów włosów i indywidualnych predyspozycji. To zaś jest nieco uciążliwe, choćby dlatego, że trzeba w tym czasie szczególnie uważać na swoją skórę.

Największym problemem jest jednak dość wysoka cena takiego rozwiązania. Co jednak można otrzymać w zamian? Wydaje się, że efekt jest bezcenny, gdyż epilacja laserowa sprawia, że włoski już nie odrastają, ani po kilku dniach, ani po wielu miesiącach.

Co więcej, skóra jest perfekcyjnie gładka – bez krostek, podrażnień i wrastających włosków. Gwarancję tego można uzyskać tylko dzięki epilacji laserowej. Dlatego, jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto zdecydować się na ten zabieg.

Komu można polecić?

Na epilację laserową warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie inne metody usuwania owłosienia nie spisują się dobrze, bo na przykład występuje duże podrażnienie skóry czy tendencja do ich wrastania.

Nad zabiegiem tym powinny również pomyśleć osoby mające szczególnie ciemne i mocne włosy, a także owłosienie wykraczające poza standardowy obszar.