Domowy peeling chemiczny a założenia bezpieczeństwa

Stosując domowy peeling chemiczny, nie można zapominać o związanych z nim zaleceniach bezpieczeństwa. Zabieg ten – choć może być wykonywany w domu – powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczone w tej materii osoby. W przeciwnym razie, takie zabiegi kosmetyczne dla twarz, mogą skończyć się poważnym poparzeniem.

Na czym polega domowy peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg kosmetyczny na twarz, który polega na bezpośrednim oddziaływaniu odpowiednio dobranych kwasów na strukturę naskórka. Dzięki nim łatwiej usunąć np. zrogowaciałą warstwę skóry.

Na tym jednak nie koniec! Równie ważne jest odpowiednie zmieszanie poszczególnych kwasów z rozpuszczalnikiem. Nie można też zapomnieć o dokładnym nałożeniu środka neutralizującego kwas.

Najtrudniejszą rzeczą jest mieszanie

Zabiegi kosmetyczne na twarz mają na celu usunięcie martwego naskórka. Peeling chemiczny wymaga w tym celu połączenia ze sobą odpowiednich kwasów i rozpuszczalnika.

Na samym początku warto dodawać nieco mniej kwasów, by pH roztworu utrzymywało się na poziomie około 6. W miarę zdobywania doświadczenia, może ono spaść do wartości 5.

Co nam grozi?

Mało które zabiegi kosmetyczne na twarz oddziałują na skórę tak, jak peeling chemiczny. Nieodpowiedni dobór stężenia może doprowadzić nawet do silnych oparzeń. Poza tym kwas można utrzymywać na skórze przez maksymalnie 3 – 4 minuty.

Efektem peelingu chemicznego jest zdrowsza i piękniejsza skóra. Niemniej przed jego rozpoczęciem zawsze warto zastanowić się, czy nie oddać się w ręce specjalistki w tej dziedzinie.