Dieta niskokaloryczna a ekologia

Dbanie o środowisko naturalne, wszelkie nurty proekologiczne i diety eliminujące produkty odzwierzęce są w ostatnich latach bardzo modne. Czy jednak każdy człowiek może zostać wegetarianinem lub oddać się w całości rygorom frutarianizmu? Z pewnością nie i dlatego wszelkie wybory, dotyczące sposobu żywienia, powinny być indywidualną kwestią każdego człowieka.

Świadoma droga do ochrony środowiska naturalnego

Sam fakt tego, że spożywa się mięso, nie jest wystarczającym powodem do wyrzutów sumienia. Co więcej, wiele osób takiego dobrego białka potrzebuje, aby ich organizm działał prawidłowo. Ważne jednak skąd pozyskiwane jest mięso i w jaki sposób traktowane są zwierzęta hodowlane, które stanowią źródło tego białka.

Dieta niskokaloryczna może być bowiem oparta o produkty z pewnych i dobrych źródeł i dzięki temu może wspierać ideologię humanitaryzmu w podejściu do zwierząt, lub też może pochodzić z miejsc, w których zwierzęta traktowane są w karygodny sposób.

Cena zawsze ma znaczenie – czasem warto zapłacić więcej…

Jednym z podstawowych elementów, mających wpływ na wybór każdego konsumenta, jest cena każdego produktu. Czasem jednak warto zwrócić się w kierunku ofert nieco droższych, które jednak potwierdzone są właściwymi certyfikatami, aby tworzyć zdrową dietę niskokaloryczną, dostarczającą najlepszych składników odżywczych.

Mięso z ubojni, w których dba się o zwierzęta, warzywa z eko upraw czy kosmetyki, które nie były testowane na organizmach żywych, kosztują nieco więcej, jednak tan dodatkowy koszt traktować należy nie jako marnotrawstwo, a jako inwestycję w dobrą zmianę na rynku.

Może być i tanio i dobrze

Decydując się na dietę niskokaloryczną, opartą o dobre produkty, zawsze można znacznie obniżyć jej koszt, wybierając produkty sezonowe. Warzywa i owoce to te składniki każdego jadłospisu, które okresowo mogą dosłownie kosztować grosze, nawet jeśli pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Dieta niskokaloryczna, która tworzona jest właśnie w oparciu o takie produkty, będzie nie tylko tania, ale też pyszna i zdrowa, gdyż dostarczy organizmowi właściwą ilość węglowodanów, białek oraz tłuszczy, a także witamin i wszystkich innych, niezbędnych organizmowi składników odżywczych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Sofra.com.pl