Depilacja laserowa bikini – najważniejsze informacje, jakie powinniście poznać przed zabiegiem

Jednym z zabiegów, na który kobiety najczęściej udają się do salonów kosmetycznych jest depilacja. W ostatnich latach – ze względu na postęp technologii, a także obniżenie jej kosztów – panie zamiast depilacji woskiem wybierają trwałą depilacją laserem. Co warto wiedzieć na jej temat przed wybraniem się do gabinetu kosmetycznego? Sprawdźmy.

Depilacja laserowa bikini – co warto o niej wiedzieć?

Kobiety decydują się na depilację laserową z wielu powodów. Jednym z czołowych jest oczywiście aspekt estetyczny, który to zależny jest ostatecznie od preferencji. Kolejnym, który niewątpliwie ostatnio bierze górę nad tym pierwszym, jest oczywiście higiena. Panie mają już dość ciągłych podrażnień występujących po depilacji innymi sposobami. Depilacja laserowa bikini jest możliwością na nie tylko trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia, ale również zapomnienie o problemach związanych z depilacją tradycyjnymi sposobami. Oprócz delikatnego podrażnienia w postaci zaczerwienienia około zabiegowego panie mogą zapomnieć zarówno o wrastających włoskach, zapaleniu mieszków włosowych, czy też zacięciach i ostatecznie nieestetycznie wyglądających depilowanych okolicach.

Rodzaje depilacji laserowej bikini

Depilację laserową bikini możemy podzielić na kilka rodzajów. Najważniejszym podziałem będzie tutaj oczywiście ten na depilację bikini płytką i głęboką. Płytka depilacja laserowa bikini pozwala na usunięcie włosków wyrastających do linii strefy intymnej. Głęboka natomiast usuwa włoski również z tej okolicy. Wśród depilacji laserowej bikini możemy wyróżnić:

  • depilację laserową franucską – usunięcie włosków z okolic intymnych i pozostawienie na wzgórku łonowym włosów w postaci trójkąta lub prostokąta,
  • depilację laserową brazylijską – usunięcie włosków z okolic intymnych i pozostawienie na wzgórku łonowym włosów w postaci cieniutkiego paseczka,
  • depilację laserową hollywodzką – czyli całkowite pozbycie się włosów z okolic intymnych i wzgórka łonowego.

Jak wygląda depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym?

Przed wybraniem się do gabinetu kosmetycznego powinniśmy ogolić wybrane miejsca maszynką. Kosmetyczka przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi z nami dokładny wywiad na temat stanu naszego zdrowia. Przedstawi nam także przeciwwskazania do zabiegu. Następnie poprosi nas o ubranie jednorazowej bielizny i dobierze odpowiednią moc lasera (do koloru włosów i skóry). Po wykonaniu próby laserowej przystąpi do zabiegu. Zabieg jest krótki (nie trwa dłużej niż 30 minut), a pierwsze efekty możemy podziwiać już po około 2 tygodniach. Do trwałego usunięcia włosów potrzebne jest od 4 do 10 zabiegów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med