Dbanie o urodę

W dzisiejszych czasach ludziom zależy, żeby dobrze wyglądać i się prezentować. Podczas spotkań okolicznościowych czy wyjazdów wakacyjnych ciało jest eksponowane. Aby czuć się pewnie trzeba poddać się pewnym zabiegom, które spowodują, że będziemy prezentować się lepiej. Depilacja laserowa bikini Warszawa poprawi wygląd naszej skóry, usuwając włosy.

Informacje o zabiegu

Depilacja laserowa bikini Warszawa to najnowsza metoda usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Zabieg depilacji laserowej pozwala pozbyć się na stałe problemu nadmiernego owłosienia. To znacznie poprawia komfort życia. By osiągnąć wymarzone efekty wystarczy systematyczność zabiegów. Rezultaty widoczne są już po 6 zabiegach. Wszystko zależy od bujności i gęstości owłosienia.

Zabiegi laserowe wykonywane są za pomocą nowoczesnego urządzenia, które precyzyjnie usuwa włoski. Przed zabiegiem, niektóre kliniki lub salony kosmetyczne fundują darmową poradę ze specjalistą. Podczas spotkania badana jest skóra, jej typ oraz specyfika włosa.

Przygotowanie do zabiegu

Miejsce, które ma być poddane depilacji należy wcześniej ogolić. Przed zabiegiem skóra nie powinna być podrażniona tylko nawilżona. Warto też wypić około 2 litrów wody. Przed każdym zabiegiem nie wolno usuwać włosów za pomocą pęsety, depilatora czy wosku. Można natomiast je przycinać, golić oraz używać kremu do depilacji.

Wszelkiego rodzaju peelingi należy odstawić na tydzień przed. Po opalaniu trzeba odczekać około 4-6 tygodni. Infekcje skórne czy atopie są również przeciwwskazaniem. Leki światło uwrażliwiające i zioła typu dziurawiec też trzeba odstawić na min. tydzień.

Zabieg i postępowanie po nim

W zależności od powierzchni zabieg może potrwać od 20 min do nawet 2 godzin. Wystarczy porównać na przykład depilację pach czyli małej powierzchni do nóg. W zależności od unerwienia i delikatności oraz grubości skóry poddawanej depilacji ból odczuwany jest inaczej. Im skóra jest delikatniejsza tym ból jest bardziej odczuwalny. Podczas pierwszego zabiegu ból jest najsilniejszy, ale podczas kolejnych odporność na ból wzrasta.

Po zabiegu są czynności, których robić nie wolno. Niewskazane jest opalanie się do 2 tygodni. Po zabiegu musi być odstęp. Kolejną depilację można wykonać po około 4 tygodniach. Na pewno pielęgnacja jest wskazana. Skórę po umyciu trzeba delikatnie osuszać. Nie wolno trzeć i podrażniać skóry. Po zabiegu naturalne jest zaczerwienie skóry. Można stosować zasypkę albo maść Alantan. Zatem istnieją czynności, o których lepiej pamiętać.