Czym jest CoolSculpting?

CoolSculpting to nowoczesna metoda wykorzystująca powszechnie znane zjawisko kriolipolizy. Jest to zamrażanie komórek tworzących tkankę tłuszczową. Oczywiście zamrażanie jest w pełni kontrolowane i nie ma ryzyka zamrożenia innych tkanek niż tłuszczowa.

Kriolipoliza – walka z tkanką tłuszczową

Pod wpływem zamrażania tkanki tłuszczowej, komórki obumierają i są wydalane z organizmu. Na pełne efekty ich usunięcia trzeba poczekać około 2-3 miesięcy, gdyż tyle czasu trwa walka organizmu z obumarłymi komórkami tłuszczowymi. Więcej informacji o samym zabiegu, wskazaniach i efektach można znaleźć na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Warto wiedzieć, że jeden zabieg kriolipolizy wykonany na nowoczesnych urządzeniach może zredukować tkankę tłuszczową nawet o 27%. Nic więc dziwnego, że CoolSculpting to prawdziwa rewolucja i hit, który z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Nowoczesne urządzenia do kriolipolizy to takie, które posiadają certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków). CoolSculpting wykonany w specjalistycznych gabinetach, na najnowszym sprzęcie i przez licencjonowanego specjalistę to klucz do uzyskania świetnych efektów.

CoolSculpting – jak przebiega?

Schłodzenie tkanek tłuszczowych następuje poprzez zasysanie określonego miejsca i utrzymanie go między panelami chłodzącymi. Temperatura chłodzenia to przeważnie 13 stopni. Głowice posiadają specjalne czujniki, dzięki którym zabieg jest bezpieczny i nie ma możliwości odmrożenia skóry i sąsiadujących tkanek. Pacjent leży w wygodnej pozycji i odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Pacjenci po zabiegu nie muszą się oszczędzać i nie są wyłączeni z codziennej aktywności.

CoolSculpting to skuteczna metoda walki z niechcianą tkanką tłuszczową.