Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Włosy każdemu dodają urody i seksapilu, bez względu na płeć. Dlatego też zarówno kobiety, jak i mężczyźni naprawdę mocno przeżywają utratę włosów, ich wypadanie i łysienie. Czasami można to zatrzymać. Lepsza dieta, suplementy sprawiają, że włosy wzmacniają się, a nadmierne wypadanie zostaje zahamowane. Czasami niestety się nie da. Wtedy opcją jest przeszczep włosów Katowice. Ta metoda daje nadzieję na to, że łyse placki pojawiające się na skórze głowy przestaną istnieć.

Transplantacja włosów Katowice

Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów? Pierwsza najważniejsza informacja to ta, że jest to nowoczesna metoda, która jednak musi być finansowana z kieszeni pacjenta. Transplantacja włosów Katowice nie jest refundowana w ramach NFZ. Pacjent kontaktuje się zatem z klinika leczenia włosów we własnym zakresie, gdzie możemy umówić się na pierwszą konsultację u lekarza trychologa. Zanim zagęszczanie włosów Katowice będzie miało miejsce, lekarz trycholog musi zrobić bardzo dokładny wywiad medyczny. Jest to podstawa tego, aby prawidłowo zakwalifikować pacjenta do leczenia. Niestety nie w każdym przypadku przeszczep włosów Katowice jest metodą adekwatną. Bywa, że włosy wypadają na przykład ze względów hormonalnych i genetycznych na dużych obszarach. Wtedy zwyczajnie nie da się ich przeszczepić.

Zagęszczanie włosów Katowice

Jak przebiega transplantacja włosów? Jest to zabieg dosyć inwazyjny, jednak ze względu na to, że od kilku lat do jego przeprowadzenia stosuje się roboty medyczne, pacjenci odczuwają mniejszy dyskomfort i ból. Zabieg trwa też krócej i jest zrobiony bardziej precyzyjnie. Można zatem z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że wdrożenie tych nowoczesnych metod daje bardzo dobre efekty. Kto zatem decyduje się na przeszczep włosów i ich zagęszczanie, powinien wybrać właśnie taką klinikę, w której używa się robotów medycznych.

Pierwsze efekty i rekonwalescencja

Stosowanie robotów medycznych podczas transplantacji sprawia, zabieg jest mniej bolesny i krwawy. Mimo wszystko należy zadbać o siebie i wziąć sobie kilka dni wolnego od pracy. Niech to będzie czas, kiedy to organizm wróci do pełnej równowagi i sił. Na pierwsze efekty trzeba będzie trochę poczekać, dlatego też uzbrojenie się w cierpliwość jest mile widziane. Pojawiają się one dopiero po około 5 lub 6 tygodniach od transplantacji.