Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, dzięki któremu można przywrócić wzrost włosów tam, gdzie jest on ograniczony lub wcale nie występuje. Jest to bardzo skuteczna metoda, z której korzysta coraz więcej osób.

Przeszczepy włosów Warszawa

Zabieg przeszczepu włosów to niezwykle skuteczny sposób na przywrócenie włosów na głowie. Warto nadmienić, że nie jest to jeden zabieg, lecz ich seria. Przeszczep wykonuje się po to, aby zwiększyć ilość włosów w miejscach wyłysiałych. Włosy pobierane są z głębszej warstwy skóry głowy lub też z innych części ciała gdzie włosy występują. Dzięki temu można je przeszczepić w miejsca na głowie, które są wyłysiałe.

Kto może poddać się zabiegowi?

Co ciekawe, według badań naukowych, na świecie aż 60% mężczyzn i 50% kobiet dotyka problem łysienia. Część z nich używa leków, które mają sprawić, że wzrost włosów będzie przywrócony. Jest to myślenie jak najbardziej błędne, ponieważ niemożliwe jest przywrócenie włosów bez poddania się zabiegowi. Przeszczepianie włosów warszawa to seria zabiegów, którym poddać mogą poddać się osoby, które borykają się z problemem braku włosów.

Przeszczepianie włosów Warszawa

Łysienie to problem, który dotyka wielu osób. Nie jest to sytuacja bez wyjścia, ponieważ dzięki najnowszym osiągnięciem technologii medycznej już po kilku zabiegach można przywrócić wzrost włosów w miejscach, których nie ma ich wcale. Pacjentów najczęściej dotyka łysienie androgenowe, które związane jest z zanikaniem wytwarzania włosów przez mieszki włosowe. Warto nadmienić, że ten typ łysienia w głównej mierze dotyka mężczyzn, jednakże występuje ono również u kobiet.

Jakie są przyczyny łysienia?

Jeśli chodzi o mężczyzn, to łysienie jest spowodowane wzrostem poziomu dihydrotestosteronu, który znacząca wpływa na zmniejszenie mieszków włosowych. Mieszki są osłabione i produkcja włosów jest ograniczona. Brak włosów nie jest wyłącznie problemem estetycznym. Gęste oraz dobrze wyglądające włosy kojarzone są ze zdrowiem, przez co są poniekąd symbolem atrakcyjności dla płci przeciwnej. Osoby pozbawione włosów, czują się mniej atrakcyjne, co przekłada się również na stan psychiczny. Każdy chce być postrzeganym jako osoba zadbana i łada. Przeszczepy włosów Warszawa to szansa na nowy wygląd i wzrost samopoczucia osób każdej płci.