Baza pod makijaż – podstawowe informacje

Dzisiaj kiedy wchodzimy do drogerii widzimy przed sobą całą gamę kosmetyków, które przekonują nas do zakupu obietnicami o świetnym wyglądzie każdego dnia. Niemniej jednak większa część z nich wcale nie działa tak doskonale. Pośród nich jest jednak jeden bardzo ciekawy kosmetyk…

Baza pod makijaż – doskonałe rozwiązanie

Zastanówmy się jednak najpierw, na czym polegają nasze problemy z makijażem? Otóż często po kilku godzinach rozmywa się on i psuje – cień do powiek częściowo znika, podkład się nieprzyjemnie roluje, a tusz do rzęs rozmazuje. Dodatkowo często podkład zatyka nam pory w skórze, pogarszając jej stan. W efekcie makijaż zamiast być naszym sprzymierzeńcem, tylko pogarsza nasz wygląd.

Co zatem można zrobić, aby makijaż naprawdę podkreślał naszą urodę? Otóż doskonałym pomysłem wydaje się być baza pod makijaż. Jest to kosmetyk, który zazwyczaj nakłada się na twarz przed rozpoczęciem makijażu, czasem jednak może nawet zastępować make up. Jakie są zalety takiej bazy?

Zalety bazy pod makijaż

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że baza doskonale wręcz poprawia trwałość makijażu. Dzięki niej nie będziemy mieć żadnych problemów z rolującym się pudrem, czy źle rozprowadzonym podkładem.

Jednak oczywiście to nie wszystko. Baza bowiem sama w sobie wygładza naszą twarz a co więcej – często także koryguje wiele niedoskonałości. Warto także powiedzieć o tym, że często stanowi ona ważną barierę chroniącą naszą cerę przed szkodliwym wpływem niektórych kosmetyków.

Jak wybrać bazę pod makijaż?

Wiemy już, że baza pod makijaż stanowi całkiem przydatny kosmetyk. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie – jak ją wybrać? Otóż przede wszystkim trzeba podkreślić, że cena nie powinna być w żadnym wypadku naszym głównym kryterium wyboru. Kiepskiej jakości baza bowiem za dużo nam nie pomoże.

Ponadto należy odpowiednio dobrać bazę pod makijaż do siebie. Co to oznacza? Otóż panie chcące przede wszystkim wygładzić cerę powinny użyć bazy silikonowej, pamiętając jednak o tym, żeby nie używać jej zbyt często. Z kolei osoby posiadające tłustszą cerę raczej powinny wybierać bazy mineralne, zaś te, które posiadają cerę suchą – kremowe. Nie zapominajmy także o istnieniu baz kolorowych, które świetnie redukują zaczerwienienia.