Aplikacja cieni do powiek – najczęściej popełniane błędy

Makijaż zaprezentuje się świetnie tylko wtedy, gdy będzie poprawnie wykonany. O dziwo Polkom najwięcej kłopotów wciąż sprawiają cienie do powiek, które – jeżeli zostaną niewłaściwie zaaplikowane – potrafią zepsuć cały efekt czy nawet pogorszyć wygląd. Oto kilka kluczowych błędów, których należy się wystrzegać w trakcie nakładania tych kosmetyków.

Użycie nieodpowiednich aplikatorów

Do opakowań z cieniami do powiek bardzo często dołączane są aplikatory. Najczęściej są to krótkie patyczki, z dwóch stron zakończone niewielkimi gąbeczkami. W domyśle mają służyć do nakładania cieni, ale jednak w większości przypadków kiepsko radzą sobie z tym zadaniem. Zamiast nich lepiej używać klasycznych pędzli.

Drugi błąd polega natomiast na używaniu wyłącznie jednego pędzelka. We współczesnym makijażu bardzo ważne jest natomiast to, by kolory występujące na powiece płynnie przez siebie przechodziły, a by uzyskać ten efekt, należy je rozcierać. Do tego służą specjalistyczne pędzelki, przypominające puszki.

Brak dobrego przygotowania

Właściwe przygotowanie powieki zawsze powinno poprzedzać aplikację cieni. Sucha skóra, która będzie pokryta wyłącznie kremem lub – co gorsza – zupełnie niczym, na pewno nie wchłonie dobrze pigmentu i nie wydobędzie z niego odpowiedniego koloru. Makijaż nałożony bezpośrednio na samą twarz na pewno nie utrzyma się na niej zbyt długo.

Cienie do powiek najlepiej aplikować bezpośrednio na korektor lub podkład w płynie. Od razu można wyznaczyć tutaj kolejny błąd, który polega na nakładaniu kosmetyków na przypudrowaną już twarz.

Niewłaściwy kolor cieni

Teoretycznie we współczesnym makijażu dozwolone jest dosłownie wszystko. Można się nim bawić i stosować ekstremalne połączenia kolorystyczne, jednak nawet teraz warto unikać jednej rzeczy, czyli dopasowywania barwy produktów do barwy oczu. Jest to zdecydowanie błąd niewybaczalny. Kobietom często zdaje się, że w taki sposób podkreślą kolor swoich źrenic, ale rezultat najczęściej jest odwrotny.

Jeżeli ktoś już koniecznie chce dopasować cień do powiek do barwy swoich oczu, powinien to zrobić na zasadzie kontrastu. Kolory mają się dopełniać i pięknie ze sobą współgrać. Na pierwszy rzut oka nie muszą wcale do siebie pasować.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.