3 popularne metody powiększania ust

Pełne i stosunkowo duże usta o ładnym konturze i intensywnym kolorze czerwieni zdają się jednym z fundamentów kobiecej atrakcyjności. Tylko co zrobić, jeżeli nie otrzymało się ich od matki natury? W takim przypadku pozostaje skorzystać z jednej z trzech metod na powiększanie ust. Wszystkie zapewniane przez dziedzinę medycyny estetycznej.

1 metoda – lipofilling

Kojarzy się z liposukcją i jest to dobre skojarzenie, albowiem w jego przypadku również dochodzi do wykorzystania tkanki tłuszczowej, która tym razem nie jest odsysana, a właśnie wprowadzana pod skórę. Traktuje się ją jak naturalny i biokompatybilny wypełniacz. Tłuszcz pobiera się zwykle z innych fragmentów ciała, by następnie umieścić go w wybranych obszarach pod ustami.

Zabieg jest bezpieczny, nisko inwazyjny, a za sprawą środków znieczulających także bezbolesny. Jedną z jego głównych zalet jest doprowadzanie do trwałych efektów, które utrzymują się zazwyczaj przez lata.

2 metoda – kwas hialuronowy

Jako że jednak nie każdy może mieć ochotę zmieniać położenie swojej tkanki tłuszczowej, nieco przyjemniejszy w odbiorze zdaje się zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, który zbiera ciut lepszy feedback bezpośrednio od pacjentów. Kwas stosowany jest zwykle z kilkoma innymi substancjami. Przygotowaną mieszankę wprowadza się pod skórę przy użyciu igły, za sprawą drobnych nakłuć, które wymagają wcześniejszego znieczulenia pacjenta.

Efekty uzyskiwane kwasem hialuronowym mają gorszą trwałość, albowiem utrzymują się średnio od sześciu do maksymalnie dwunastu miesięcy. Zabieg potrafi doprowadzić do zróżnicowanych rezultatów. Pozwala zmienić rozmiar ust, nadać im lepszego kształtu, a także wygładzić ich powierzchnię bądź sprawić, by wyglądały one na bardziej nawilżone.

3 metoda – implanty

Jeżeli chodzi natomiast o całkowicie trwałe powiększanie ust, tutaj metoda może być tylko jedna, a są nią implanty warg. Wykonuje się je z silikonu, który zostaje wprowadzony pod skórę przez kąciki ust. Oczywiście proces wszczepiania implantów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku powiększania ust implantami pojawia się wyższe ryzyko wystąpienia pewnych powikłań i skutków ubocznych. Zabieg powinien być przeprowadzany wyłącznie u doświadczonych chirurgów posiadających wykształcenie medyczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki