Liposukcja policzków, ud, łydek metodą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Nasz wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie nie tylko w naszym życiu prywatnym, ale także w życiu zawodowym. Nadmiar tkanki tłuszczowej, czyli nadwaga i otyłość, jest problemem bardzo wielu ludzi nie tylko z powodu nieatrakcyjnego wyglądu, ale także z powodów zdrowotnych, które się z tym wiążą, na przykład choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca. Tkanka tłuszczowa jest bardzo potrzebna naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, ale jej nadmiar zdecydowanie nie. Jeżeli z jakiś powodów nie potrafimy sami pozbyć się nadmiaru tłuszczu to możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych fachowców w profesjonalnie wyposażonych gabinetach medycy estetycznej lub klinikach. Chirurdzy mogą nam pomóc w rozwiązaniu naszego problemu za pomocą liposukcji.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem nie tylko bezpiecznym, ale przede wszystkim nieodwracalnie pozbawiającym nas nadmiaru tłuszczu z poddanej zabiegowi partii ciała. Nie jest to jednak zabieg, który powinno stosować się w celu obniżenia ogólnej masy ciała, tylko w celu likwidacji złogów tłuszczu i wymodelowaniu konkretnej partii ciała.

Metody liposukcji

Do liposukcji wykorzystywane są różne techniki. Między innymi:
-technika ultradźwiękowa,
– technika laserowa,
-za pomocą silnego strumienia wody.

Jakie partie ciała możemy poddać liposukcji?

W zależności od potrzeb możemy skorzystać z liposukcji szyi, pośladków, pleców, ramion. Możliwa jest liposukcja policzków, ud, łydek, brzucha. Liposukcja policzków polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z twarzy. Średni koszt zabiegu to około 5 tysięcy złotych. Natomiast podczas zabiegu liposukcji łydek pozbywamy się nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w tej partii ciała. Jeżeli mamy problem ze zbyt grubymi udami to możemy skorzystać z liposukcji ud zewnętrznych lub wewnętrznych. Liposukcja jest zabiegiem drogim, skierowanym do ludzi z zasobniejszym portfelem i nie jest refundowana przez NFZ. Możemy zorientować się jak kształtują się ceny za te zabiegi korzystając z internetu i wpisując w Google, np.: „liposukcja łydek cena” lub „liposukcja ud cennik”.

Liposukcja ud cennik

Każdy gabinet czy klinika narzuca oczywiście swój cennik. Ale trzeba liczyć się z kosztem sięgającym często nawet 10 tysięcy złotych.

Liposukcja łydek cena

Przy tym zabiegu mamy do czynienia z nieco mniejszymi kosztami niż w przypadku odsysania tłuszczu z ud. Nie powinniśmy wydać więcej niż 7 tysięcy złotych. Często cena zabiegu może zamknąć się w granicach 4 tysięcy złotych.