Ciekawy kierunek podróży

Powoli zbliża się wyczekiwany przez wielu długi weekend majowy. W tym roku przy dobrym rozplanowaniu urlopu u wielu osób może to być ponad tydzień wolnego od pracy i codziennych obowiązków z nią związanych. Nie każdego jednak stać na wyjazdy zagraniczne, które są drobie i wymagają sporego zaangażowania z naszej strony m.in. planowanie i przygotowania. Wielu z nas wybiera ciekawe miejsca w naszym kraju.

Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić

Jednym z miejsc, które w ostatnich latach zyskało na popularności, jest Ustroń. Jest to niewielkie miasto liczące około 16 tysięcy mieszkańców, którego jedną z głównych atrakcji jest uzdrowisko przyciągające rzesze turystów oraz osób pragnących poprawić swój stan zdrowia.

Szczególnie w sezonie urlopowym na ulicach możemy spotkać turystów z różnych zakątków naszego kraju oraz z zagranicy. Wybierając się do tego miasta, warto zadbać o odpowiednie lokum, szczególnie jeżeli pragniemy w nim spędzić dłużej niż dwa dni. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetu i wpisanie w wyszukiwarce frazy noclegi w ustroniu lub nocleg Ustroń. Tego typu rezerwacje warto robić z wyprzedzeniem czasu, gdyż noclegi Ustroń są niezwykle popularnym miejscem, a rezerwacja z wyprzedzeniem daje nam gwarancje dobrej klasy noclegu oraz niższych cen.

Co warto zobaczyć w Ustroniu?

Jeżeli wybierzemy zadowalające nas noclegi w Ustroniu, to teraz powinniśmy zastanowić się, co chcemy zobaczyć w tym mieście oraz w jego okolicach. Położone w województwie śląskim miasto, pomimo że jest niewielkie, to oferuje turystom sporo atrakcji.

Turyści wybierający się na aktywny wypoczynek w Ustroniu zapewne zainteresowani będą faktem, że w okolicy miasta leży kilka dosyć długich tras rowerowych a w szczególności najciekawsza, czyli Główny Karpacki Szlak Rowerowy.

Osoby decydujące się na nocleg Ustroń powinny też wiedzieć, że miasto ma bogatą historię, z którą możemy zapoznać się nie tylko w internecie, ale także w muzeum regionalnym oraz muzeum Ustrońskim. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom miasto oraz noclegi Ustroń cieszą się popularnością wśród turystów, którzy pragną uciec od zgiełku dużych miast i wypocząć w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Zróżnicowany teren sprzyja pieszym podróżom oraz aktywnemu wypoczynkowi. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem miejsca na weekend majowy, to Ustroń jest doskonałym wyborem i co najważniejsze nie jest tak kosztowny, jak inne bardziej popularne i najeżdżane w tym okresie przez turystów miejscowości wypoczynkowe.