Błędy podczas wyboru prezentu dla przyjaciółki

W życiu zdarza nam się popełnić różnego rodzaju błędy – niestety jest to w zasadzie nieuniknione. Warto jednak zaznaczyć, że wiele z nich naprawdę może skończyć się niemiło jak, chociażby wręczenie zupełnie nieodpowiedniego prezentu przyjaciółce. Jakie rzeczy zupełnie nie nadają się na prezent dla przyjaciółki? Ja prezentują się najczęstsze błędy podczas wyboru prezentu dla przyjaciółki?

1) Sztampowy prezent dla przyjaciółki

Po wejściu do w zasadzie każdego rodzaju sklepu, napotkamy przeróżne zestawy prezentowe. W ten sposób można kupić zestaw kosmetyków, zestaw do pisania itp. Jeśli dana osoba rzeczywiście coś takiego potrzebowała i chciała, to w porządku. Niemniej najczęściej jest to nietrafiony prezent.

Szczególnie niepolecane są zestawy kosmetyków takich jak żel do mycia czy dezodorant. W ten sposób pokazujemy drugiej osobie, że w zasadzie to ona się nie myje.

2) Niedobrany prezent dla przyjaciółki

Często także zdarza się, że wybieramy prezent tak naprawdę dla siebie, nie zaś dla naszej przyjaciółki. Pamiętajmy, że jeśli coś nam się podoba, zupełnie nie oznacza od razu tego, że będzie się też podobało drugiej osobie.

Prawdziwym faux pas jest także dopuszczenie do sytuacji, w której prezent jest kupowany np. w złym rozmiarze, zupełnie niedobranym kolorze itp. Lepiej zatem skupić się na tym, co wiemy na sto procent, że nasza przyjaciółka lubi. Dobrym wyborem jest tutaj postawienie na jej hobby.

3) Pieniądze, tylko pieniądze

Czasami wydaje nam się, że jak kupimy drogi prezent, to będzie naprawdę dobrze. Tak jednak oczywiście do końca nie jest. Znacznie ważniejsze jest to, czy postaraliśmy się podczas wyboru tego prezentu, czy naprawdę jakoś ten wybór zajął nam trochę czasu, czy po prostu kupiliśmy pierwszą drogą rzecz, jaka nam przyszła na myśl.

Przykładowo naprawdę lepszym prezentem będzie tańsza książka, ale za to taka, którą naprawdę trudno zdobyć, ponieważ to np. pierwsze wydanie niż najnowszy zbiór książek, bardzo kosztowny, który można kupić od razu po wejściu do sklepu.

Pamiętajmy, że często najwspanialszym prezentem dla drugiej osoby jest tak naprawdę nasza obecność! Dlatego postarajmy się z przyjaciółką spędzić ten dzień – wyjść razem na piwo, na kawę…

Prezent dla przyjaciółki kupisz na Bengraversky.com.