Jak zorganizować baby shower w ogrodzie?

Baby shower to wesołe spotkanie przyjaciół i rodziny, która zwykle odbywa się w bliskim otoczeniu przyszłej mamy. Coraz częściej organizatorzy decydują się na baby shower w ogrodzie, gdzie można cieszyć się pięknem przyrody i wygodnym i przytulnym miejscem.

Przygotowanie baby shower

Jeśli chcesz zorganizować baby shower w ogrodzie, musisz przygotować odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim powinieneś zaplanować, kto będzie gościem i ile osób zostanie zaproszonych. Następnie możesz rozważyć zamówienie jedzenia, przygotowanie ozdób i dekoracji, a także zakup niezbędnych przedmiotów, takich jak naczynia, sztućce, krzesła czy parasole.

Dekoracja ogrodu na baby shower

Kiedy wszystko jest już przygotowane, możesz przystąpić do dekorowania ogrodu. Możesz wykorzystać świeże kwiaty i rośliny, aby stworzyć piękny akcent. Możesz również przyozdobić ogród świecami, latarniami i balonami. Do tego dobrze jest wybrać odpowiednią pościel i stworzyć kącik sjest, który będzie stanowił doskonałe tło dla zdjęć.

Jedzenie podczas baby shower

Jeśli chodzi o jedzenie, dobrym pomysłem jest zamówienie wykwintnych przekąsek lub przygotowanie ich samodzielnie. Możesz również zdecydować się na przygotowanie deseru, takiego jak tort lub ciasto. Przydadzą się jednorazowe naczynia i akcesoria, np. kubki plastikowe, tacki na ciasto i jednorazowe kieliszki do wina.

Gry i animacje

Gry i zabawy są nieodłącznym elementem każdego baby shower. Możesz wykorzystać dekoracje i ozdoby do gier typu „zgadnij, co mam”, a także przygotować quizy i konkursy. Możesz również zdecydować się na zorganizowanie wyścigów wózków lub konkursu na najpiękniejszy wieniec.

Wręczanie prezentów podczas baby shower

Prezenty są jednym z ważniejszych elementów baby shower. Możesz zorganizować specjalną sesję, w której goście będą mogli wręczyć prezenty lub zdecydować się na zorganizowanie szeregu gier, w których wygrywa się prezenty.

Organizując baby shower w ogrodzie, masz pełną swobodę tworzenia wymarzonego wydarzenia. Ważne jest jednak, aby zadbać o wszystkie szczegóły i przygotować wcześniej wszystko, co jest potrzebne do przyjemnego i udanego spotkania.