Jak najlepiej zorganizować weselny transport gości?

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko spory wydatek, ale także prawdziwa logistyczna łamigłówka, którą młodzi muszą rozwiązać. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest transport gości. Jak najlepiej go zorganizować?

Nie tylko do sali weselnej

Organizując wesele musimy pomyśleć, jak przemieścić gości weselnych z miejsca ślubu do sali weselnej. Jeśli sala weselna jest blisko kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego, dystans można pokonać pieszo. Jednak przy większych odległościach niezbędny jest transport. Część gości na pewno będzie się przemieszczać własnymi pojazdami. Jednak większość chętnie skorzysta ze zorganizowanego transportu. Bus na wesele czy wynajęte taksówki przydadzą się także do rozwożenia gości weselnych do domów czy hoteli.Zapraszając gości na wesele, trzeba od razu pytać o transport. Otrzymamy wówczas orientacyjną liczbę osób, która zechce skorzystać z przygotowanych pojazdów weselnych.

Autokar, a może bus na wesele?

Wynajęcie autokaru lub busa na wesele zdecydowanie ułatwi kwestie transportu. Jeśli wesele będzie naprawdę duże, warto wynająć autokar. Przy mniejszej liczbie gości lepiej sprawdzi się bus. Zanim zdecydujemy się na zamówienie pojazdu, należy sprawdzić, czy autokar lub bus wjadą na ulicę, przy której mieści się miejsce ceremonii ślubnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku kościołów w zabytkowych częściach miast, gdzie uliczki potrafią być bardzo wąskie. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest Bus na wesele.

Sprawdź firmę

Wynajmując autokar czy bus zwracamy zwykle uwagę na cenę. Jednak oprócz tego warto sprawdzić, jakie pojazdy oferują firmy oraz jaką opinię mają wśród klientów. Brudny pojazd czy niegrzeczny kierowca może skutecznie zepsuć uroczystość. Wprawdzie autobusów czy busów na wesele nie trzeba rezerwować rok czy 2 lata wcześniej, tak jak sali weselnej, ale trzeba to jednak zrobić odpowiednio wcześnie. Zwykle wystarczy miesiąc lub dwa przed planowaną uroczystością. Wtedy też zwykle lepiej wiemy, ile osób będzie potrzebowało transportu oraz mamy lepszy wybór pojazdów.