Wybór lakieru do paznokci nie taki prosty?

Można oczywiście wziąć pierwsze lepsze kolory lakierów do paznokci, ale trzeba liczyć się z tym, że wybór okaże się nietrafiony. Niestosowne jest przychodzenie do miejsca pracy z paznokciami pomalowanymi na czerwono, czarno czy brokatowo. Bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiedni kolor do sytuacji i okazji.

Kolor lakieru do paznokci a odcień skóry

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotny jest dobór odpowiedniego koloru lakieru do paznokci. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne i powinno się mieć na uwadze swój odcień skóry. Można oczywiście wybrać dowolny kolor lakieru, ale duże lepsze efekty da dobranie odcienia do swojego wyglądu. Podobnie jest przecież z wyborem koloru farby do włosów czy kosmetyków do twarzy. Nie wszystkie będą odpowiednie dla każdego. W przypadku ciepłego odcienia skóry na dłoniach zaleca się postawić na lakiery do paznokci w kolorach podkreślających jej atuty. Jeśli ktoś nie wie, co będzie dla niego najbardziej odpowiednie, warto zasięgnąć porady profesjonalistki w postaci doświadczonej manicurzystki. Można też poszukać w Internecie, gdzie nie brakuje stron z poradami odnośnie doboru najbardziej optymalnego koloru lakieru do paznokci pod kątem odcienia skóry i ogólnego wyglądu. Jeśli kobieta chce naprawdę ładnie się prezentować, warto zadbać o tego typu szczegóły. Dłonie są przecież naszą wizytówką.

Godne polecenia trwałe lakiery do paznokci, zgodnie z okazją

Przy wyborze kolorów lakierów do paznokci powinno się mieć nie tylko swoją urodę, ale też okazję. chodzi tutaj o dobór odcienia adekwatnego do sytuacji. Nawet jeśli świetnie pasuje do naszej urody kolor czerwony czy zielony, niekoniecznie będzie to dobry wybór w godzinach pracy. Podobnie jest przykładowo z lakierami brokatowymi. Bardziej krzykliwe kolory lakierów do paznokci są świetną opcją podczas imprez, wypadów ze znajomymi czy nawet w domowym zaciszu, ale nie nadają się do pracy czy podczas spotkań biznesowych. Nie mówiąc już o rozmowie kwalifikacyjnej. W niektórych firmach nie obowiązuje ścisły dress code, ale nie oznacza to, że można przychodzić ze sztucznymi i kolorowymi paznokciami, które rzucają się w oczy z daleka. Jest to po prostu niestosowne. Na większą swobodę można pozwolić sobie poza godzinami pracy, podczas wakacji. Podobnie jest z imprezami, weselami itd. Na bardziej formalne okazje warto postawić na stonowane kolory lakierów do paznokci. Prym wiodą tutaj beże, róże. Uniwersalnym wyborem będą trwałe lakiery do paznokci w wersji przezroczystej.