Ubiór damski na jesień

Jesień to niezbyt lubiana pora roku – może przynosić zarowno słoneczną aurę, jak i chłodne dni przepełnione deszczem. Warto wiedzieć, jak ubierać się o tej porze roku i o jakich elementach stroju nie można zapominać. W końcu jesienią bardzo łatwo można nabawić się przeziębienia.

Jesienny ubiór damski – o czym pamiętać?

Ciężko jest ubierać się jesienią, kiedy rano potrafi być bardzo zimno, a po południu przyjemnie świeci słońce. Warto więc zakładać takie ubrania, których warstwę możemy ściągnąć, kiedy mamy taką konieczność.

Na ramiona warto zarzucić żakiet lub cienką kurtkę, które można zdjąć podczas rozpogodzenia. Nie zajmują dużo miejsca, a jednak chronią przed chłodnym wiatrem i zmieszczą się również w torebce. Odzież damska na jesień może być nie tylko ciepła, ale także elegancka.

Zamiast szalika sprawdzi się apaszka, o uniwersalnym charakterze. Dzięki apaszcze można założyć bluzkę odsłaniającą szyję, a jednocześnie podczas chłodnego poranka nie zmarniemy. Na szalik jesienią jest z reguły nieco za wsześnie.

Obuwie na jesień

Jesienne obuwie to zwykle botki, które sięgają do wysokości kostki. jest to obuwie, które dobrze wygląda i świetnie komponuje się z jesiennymi stylizacjami.

Botki mogą być lekko ocieplone, dlatego można nosić je do późnej jesieni. Obuwie sięgajace kostki jest najlepszym rozwiązaniem na jesień, ponieważ doskonale chroni przed deszczem. W końcu jesienią przemoczone buty nie należą do przyjemności.

Obuwie odsłaniające palce czy część stopy lepiej już schować do szafy. Możemy założyć je sporadycznie podczas słonecznych dni, jednak jesienią aura na zewnątrz szybko się zmienia i może być nieprzewidywalna.

O czym jeszcze pamiętać?

Odzież damska na jeseń wcale nie musi być nudna, o ile tylko prawidłowo ją dobierzemy i będziemy w zgodzie z trendami modowymi.Nawet jesienne kalosze mogą być oryginalnym dopełnieniem casualowej stylizacji.

Wychodząc na zewnątrz na dłuższy czas, nie można zapomnieć o parasolu. Najbardziej poręczne są niewielkie parasolki, które bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce i skutecznie ochronią przed nagłymi opadami deszczu.

Jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, cienka czapka i rękawiczki mogą okazać się konieczne. Lepiej jest wsadzić je do torebki, niż przemarznąć i nabawić się przeziębienia.