Poszukiwanie odpowiednich perfum

Wybór perfum wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Jest wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę, aby dokonać najbardziej trafionego wyboru. Co więc zrobić, aby poszukiwanie perfum było owocne?

Po pierwsze- wybór kompozycji zapachowej

Jest to pierwsza oraz podstawowa kwestia, na jaką powinno się zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru spośród perfum. Zarówno dobrze znane, markowe perfumy francuskie jak i również modele mniej znanych brandów tworzone są na podstawie pewnych bazowych kompozycji. Jeśli chodzi o perfumy skierowane konkretnie do kobiet można wyróżnić cztery podstawowe grupy: zapachy kwiatowe, cytrusowe, orientalne oraz nuty szyprowe. Większość perfum opiera się właśnie na bazie tych czterech głównych nut. Znamy więc już podstawowe kompozycje, co dalej?

Kompozycje te w najprostszy sposób możemy podzielić na zapachy delikatne, słodkie oraz orzeźwiające, do których będziemy zaliczać aromaty kwiatowe oraz cytrusowe. Z kolei zapachy orientalne oraz szyprowe charakteryzują się większą wyrazistością, określane są bardzo często jako zapachy „ciężkie”. Dzięki temu prostemu rozróżnieniu znacznie ułatwimy sobie poszukiwanie odpowiedniego zapachu. Teorie mamy już za sobą.

Po drugie- odpowiednie testowanie jest ważne

Gdy mamy już za sobą pierwszy krok na drodze do zakupu perfum i wiemy z jakiej kategorii zapachowej będziemy wybierali odpowiedni dla siebie produkt możemy zabrać się za aktywne poszukiwanie odpowiedniej perfumy. W takim razie jak się do tego jak najlepiej zabrać?

Podczas zakupów w drogerii lub perfumerii bardzo często do dyspozycji mamy gotowe paseczki, na których możemy rozprowadzać dany zapach. Oczywiście rozwiązanie takie pozwala na sprawdzenie większej ilości zapachów niż testowanie ich na własnej skórze. Jednakże takie sprawdzanie nie należy do najbardziej polecanych. Po pierwsze nasz węch jest w stanie sprawdzić bardzo dobrze od trzech do czterech zapachów, w krótkim czasie. Po drugie zapach rozpylony na paseczku, a zaaplikowany na skórze może znacznie się od siebie różnić.

Ważne: Nie kupuj perfum zaraz po zapoznaniu się z ich zapachem, nawet jeśli są to markowe perfumy francuskie! Dlatego też na poszukiwanie perfum wybierz się koniecznie w godzinach porannych oraz daj sobie na to co najmniej jeden dzień. Dzięki temu będziesz mieć sposobność na sprawdzenie jak dana perfuma zachowuje się na skórze przez cała dobę. Dopiero po takim czasie można stwierdzić czy dany zapach jest dla nas odpowiedni.