Piękne ślubne suknie w stylu boho

Boho styl jest teraz bardzo modny nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. Suknie ślubne w stylu boho cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet i są chętnie wybierane na ten szczególny dzień, jakim jest ślub. Poniżej kilka wskazówek dotyczących tego, jak stylizować sukienki ślubne boho, by prezentować się nienagannie.

Czym wyróżniają się sukienki ślubne boho?

Styl boho to niezwykle dziewczęcy, odrobinę romantyczny styl. To, co wyróżnia suknie ślubne w stylu boho, to zwiewne kroje, transparentne tkaniny, rozszerzane rękawy. Takie sukienki prezentują się wyjątkowo na kobietach szczupłych i wysokich, albo drobnych i filigranowych. Warto pamiętać o tym, że suknia ślubna boho nie będzie dobrym wyborem dla kobiet plus size. Dlaczego? Ponieważ jest raczej transparentna, ukazując ciało.

Suknia ślubna boho w stylizacji

Sukienki ślubne tego typu pasują do nonszalanckich ślubnych stylizacji. Oznacza to, że można do nich założyć na przykład kowbojki. Oczywiście klasyczne ślubne buty też pasują, ale to właśnie te sukienki dają pole do popisu dla kobiet, które interesują się modą i nowymi trendami. Warto wiedzieć również o tym, że do takich kreacji dobiera się szczególne kwiaty. Bukiety muszą być rozłożyste, wykonane w sposób niedbały, tak, jakby zerwało się wiązankę na łące lub w dzikim ogrodzie. Właśnie takie kwiaty pasują do tych sukienek.

Uczesania do sukienek boho

Fryzura oraz makijaż są również bardzo ważnym element ślubnej stylizacji. Jakie fryzury będą pasowały do sukienek boho? Lekkie, z włosów rozpuszczonych, wyglądające tak, jak były czesane wiatrem. Napuszone koki i misterne upięcia to nie fryzury do takich kreacji. Jeżeli chodzi o makijaż, to warto postawić na lekki, z dużą ilością rozświetlacza. Oczy i usta mają być bardzo dziewczęce, bez tony kapiącego tuszu czy różu na policzkach. Dlatego też takie sukienki pasują wtedy, gdy przyjęcie ślubne planuje się zrobić na przykład w ogrodzie lub na plaży. Wtedy delikatne stylizacje boho pasują do otoczenia .