Na co zwracać uwagę kupując lakier do paznokci?

Lakier do paznokci może się wydawać mało istotnym szczegółem. Jednak zadbane paznokcie dodają elegancji, kolorytu oraz pikanterii naszemu wizerunkowi. Ładnie pomalowane paznokcie uzupełniają nasz stój codzienny czy wyjściowy. Nic nie podkreśla imprezowego stroju tak jak lakier z brokatem. Tylko czym kierować się podczas wyboru lakieru do paznokci?

Jak wybrać lakier dla siebie?

Lakiery do malowania paznokci można znaleźć w wielu kolorach. Bardzo często ciężko wybrać jeden spośród kilkudziesięciu stojących na drogeryjnej półce. Warto pamiętać, że kolor, jaki widzimy przez opakowanie, może się delikatnie różnić, kiedy już go nałożymy i pozwolimy wyschnąć. Wybierając lakier, zwróćmy uwagę na nasz typ urody, strój i okazję, na jaką chcemy go użyć. Lakier do paznokci z brokatem niekoniecznie sprawdzi się na poważnym spotkaniu.

Małe i krótkie paznokcie dobrze wyglądają w jasnych barwach. Natomiast chłodny typ urody ładnie prezentuje się z niebieskim. Osoby z ciepłym typem urody powinny wybierać pastelowe odcienie lakierów. Jeśli jasne kolory są dla nas zbyt nudne, ładnie dopełni je lakier z brokatem do paznokci. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z jego ilością, jeśli chcemy używać go codziennie. Krzykliwe paznokcie mogą zepsuć nasze codzienne stylizacje.

Czy warto zwracać uwagę na skład lakieru?

Niektóre lakiery zawierają substancje, które niekorzystnie wpływają na wygląd paznokci. Mogą się one stać żółte, łamliwe i po prostu słabsze. Dlatego zawsze warto spojrzeć na skład produktu, jaki nas interesuje. Formaldehyd, toluen, ftalany, metakrylan metylu – tych składników należy unikać za wszelką cenę. Jeśli zauważymy je w składzie, lepiej, jeśli zrezygnujemy z zakupu. To szczególnie ważne, jeśli malujesz paznokcie dziecku. Wyżej wymienione składniki mogą podrażnić jego skórę, wywołać wysypkę, a nawet nasilić astmę.

Zadbane paznokcie są dopełnieniem stroju. Ten, z pozoru, niewielki szczegół wiele o nas mówi. Lakiery można dobierać do różnych okazji. Lakier do paznokci z brokatem świetnie sprawdzi się na imprezę, ale też może być subtelnym dodatkiem innego lakieru. Kupując lakier, warto zwrócić uwagę na skład produktu i upewnić się, że nie ma w nim nic, co by mogło zniszczyć nasze paznokcie.