Modne suknie

Salon sukni ślubnych to miejsce, w którym panny młode spełniają swoje najśmielsze marzenia dotyczące sukni. By jednak mieć w czym wybierać, zawsze warto wybierać te salony, które oferują suknie ślubne nie tylko z polskich kolekcji, lecz również z tych zagranicznych.

Idealne suknie ślubne

Poszukiwania idealnej sukni ślubnej mogą spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Nic w tym dziwnego, bo w końcu każda panna młoda chce w tym szczególnym dniu doskonale się prezentować. Kiedy nie wiemy, jak wzór i krój sukni będzie najlepszy do naszej sylwetki, wówczas z pomocą przyjdzie obsług salonu ślubnego. Doświadczony personel wybierze idealny krój do sylwetki, dobierze najlepszy odcień sukienki i doradzi z pozostałymi elementami ślubnego stroju.

Suknia ślubna dla wybrednych

Suknia ślubna musi być idealnie dopasowana do sylwetki panny młodej, w innym wypadku będzie zniekształcać jej sylwetkę. Jedna z niezwykle popularnych, ale tez i wymagających sukni ślubnych jest tzw. suknia rybka lub syrenka. Rybka lub syrenka to zwykle kreacja, która składa się z bardzo dopasowanego gorsetu i spódnicy. Spódnica z kolei ma bardzo specyficzny krój, ponieważ rozszerza się w okolicy ud, dzięki czemu też tworzy rozkloszowany dół (dół sukienku bardzo często jest też wydłużony o tren). By panna młoda idealnie prezentowała się w tego typie sukienki, bardzo ważne jest to, by sukienka (jej dół) nie rozszerzał się zbyt nisko. Według osób, które pracują w modzie ślubnej, najkorzystniej wygląda się, kiedy dół sukienki rozszerza się około 10-15 centymetrów poniżej najszerszego miejsca bioder.

Inne cechy sukni rybki

W tego typie sukienki niestety nie będą czuć się dobrze panie, które nie lubią mieć gołych ramion. A to wszystko dlatego, że zwykle sukienka o kroju rybki/syrenki ma górę, która jest pozbawiona ramiączek (gorset). Na szczęście moda ślubna wychodzi naprzeciw nawet tym najbardziej wybrednym klientkom, oferując nieco zmodyfikowane sukienki rybki. Coraz częściej bowiem znajdziemy już suknie, których gorset jest wzbogacony rękawami lub koronkową tkaniną. Salony sukien ślubnych oferują też dwie wersje tego typu sukienki: pełna sukienka (jednoczęściowa) lub gorset ze spódnicą (sukienka dwuczęściowa). Wybór zależy od indywidualnych potrzeb danej panny młodej. Warto jednak dodać, że każda z tych wersji jest wciąż niezwykle popularna i efektowna.