Modne i wygodne ciuchy dostępne dla każdego

Jak się wydaje, popularne ubraniowe second handy przeżywają oblężenie. Ich powodzenie jest pochodną kilku czynników. Po pierwsze nadal ważną rolę odgrywa cena. Niemniej istotną cechą handlu odzieżą tego typu jest aura wyszukiwania okazji czy wręcz „polowania” na okazje wśród klientów. Uznanie zdobywa proekologiczne oblicze ubrań z drugiej ręki.

Współpraca z dostawcami odzieży

Małe sklepy outletowe bądź sieci z ubraniami używanymi swój towar czerpią od hurtowników. Dostawcy odzieży używanej muszą sprostać coraz większym wymaganiom detalistów. Świetny stan ubrań, brak śladów użytkowania, markowe rzeczy i pożądane przez klientów metki są głównymi wyznacznikami najwyższego sortu ubrań. Dzięki powyższym cechom, odzież z drugiej ręki może być ciekawa i modna, a bywa, że króluje na modowych blogach.

Dostawca odzieży używanej, który pragnie nawiązać długofalowe relacje z odbiorcami nie wzdraga się przed pokazywaniem towaru klientom jeszcze przed zakupem. Pakiety odzieżowe mogą podlegać ocenie przez zainteresowanych, którzy nie czują się tak, jakby kupowali „kota w worku”. Tego typu inwestycje zwracają się z nawiązką, gdyż handel odzieżą używaną jest na fali wzrostowej.

Orientowanie się w towarze

Głównym zagadnieniem, nad którym pochylają się dostawcy odzieży używanej jest jej sortowanie. Przejrzyste pakiety, odrębne kategorie w zależności od jakości i asortymentu zdecydowanie poprawiają komunikację z detalistami, którzy pragną mieć jasność co do zawartości paczek. To ważne w sytuacji, kiedy coraz częściej sklepy typu „second hand” specjalizują się.

Główne kategorie odzieży używanej to outlet, niesort oraz cream. Najatrakcyjniejszą cenę gwarantuje odzież niesortowana, pakowana w paczki. Oprócz spełnienia podstawowych warunków m. in. higienicznych nie wyróżnia się jakością, a zawartość paczek różni sie w zależności od kierunku importu. Outlet to odzież niesprzedana w pierwszym rzucie, po reklamacji lub końcówki kolekcji. Cream stanowi najwyższą jakośc odzieży używanej.

Od dostawcy do klienta

Dostawcy odzieży używanej stawiają na kategoryzacje towaru z kilku przyczyn. Po pierwsze zwraca uwagę ostateczna klientela sklepów z używanymi ubraniami. To już nie tylko gorzej sytuowane osoby, które kierują się wyłącznie atrakcyjną ceną.

Dziś w sklepach z ciuchami ubierają się także wyznawcy „zero-waste” i miłośnicy ekologii, a także zwolennicy niebanalnego i wyróżniającego z tłumu modowego szyku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.