Moda na każdą kieszeń

Kiedyś chodzenie w używanych ciuchach po starszym rodzeństwie czy kuzynach, było przymusem wynikającym z problemów finansowych oraz niedoborów odzieży w sklepach. Obecnie moda na vintage jest bardzo powszechna i polecana również przez znane i zamożne osobistości.

Gdzie kupować?

Dostawcy odzieży używanej szybko dostosowali się do panujących trendów i zaczęli masowo sprowadzać tego typu ubrania do kraju. Dzisiaj w każdym, nawet niewielkim miasteczku można znaleźć sklep, któremu towar zapewniają dostawcy odzieży używanej.Jest to bardzo intratny biznes, ale wymagający zaangażowania oraz kontaktów w krajach wysoko rozwiniętych.

Wybór sklepów jest ogromny, a dostawcy odzieży używanej zachęcają do zakupów, kusząc promocjami na określony asortyment. Dodatkowo ubrania zazwyczaj są sprzedawane na wagę, więc ich koszt nie jest zależny od jakości materiału czy marki producenta.

Skąd się biorą te ubrania?

Odzież ściągana jest z zagranicy w wielkich kontenerach lub workach. Następnie jest segregowana przez pracowników i w zależności od stanu odpowiednio klasyfikowana.

Część towaru trafia do sprzedaży, część jest przeznaczona do utylizacji lub sprzedawana na przykład warsztatom samochodowym jako ścierki. Oczywiście dla dostawcy odzieży używanej towar, który można sprzedać klientom w sklepach, jest najbardziej wartościowy i pożądany, dlatego do utylizacji przeznaczona jest odzież mocno zniszczona.

Na co zwracać uwagę?

Dostawcy odzieży używanej starają się, aby towar przeznaczony do sprzedaży bym maksymalnie najlepszej jakości. Czasem w sklepie z używaną odzieżą można znaleźć prawdziwe perełki. Ubrania od znanych projektantów czy limitowane kolekcje za kilka groszy.

Trzeba się jednak bardzo mocno natrudzić, aby wyłuskać tego typu ubrania. Zazwyczaj bowiem większość asortymentu znajduje się w koszach, w których ciężko znaleźć coś interesującego.

To, co istotne podczas zakupów to dokładne obejrzenie wybranej już części garderoby. Mimo starań jakie dokładają dostawcy odzieży używanej, można się niekiedy spotkać z plamami czy dziurami.

Plany łatwiej zauważyć, z dziurami bywa różne, dlatego tak ważne jest bardzo szczegółowe sprawdzenie ubrań. Szczególnie na szwach, przy metkach czy rękawach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora