Kwiaty – esencja lata

Czy jest wzór kojarzący się nam z latem bardziej niż kwiaty? Pojawiają się one w zasadzie na wszystkich elementach odzieży damskiej na lato: od spódnic i sukienek, przez spodnie i szorty, aż po buty i torebki. Wiele kobiet podchodzi jednak do wzorów kwiatowych dość sceptycznie, uważając je za przytłaczające i niezbyt twarzowe. Czy słusznie?

Do wyboru, do koloru

Wybór dostępnych w sklepach wzorów kwiatowych faktycznie może przyprawiać o zawrót głowy: mamy wzory zarówno jasne, jak i ciemne, kwiaty drobne (tzw. „łączka”) jak i duże, wyraziste. Wśród odzieży damskiej na lato bez problemu znajdziemy zarówno znane nam z własnego podwórka stokrotki, maki czy chabry, jak i egzotyczne wzory, przedstawiające kwiaty i inne rośliny o nieznanych nam nawet nazwach. Jak w tym natłoku barw i wzorów, w których występuje odzież damska na lato, znaleźć coś, w czym będzie nam do twarzy?

Podkreśl to, co najlepsze

Odpowiedni wzór kwiatowy powinien być przede wszystkim dopasowany do naszej figury. Drobne, kwiatowe wzory mogą poszerzać, dlatego zalecane są raczej paniom o szczupłej, zgrabnej sylwetce – kobietom o bardziej obfitych kształtach zdecydowanie lepiej służyć będą większe, wyraziste kwiaty. Warto również „zagrać” odpowiednim umiejscowieniem kwiatowego wzoru – powinien on znajdować się na tej części naszej sylwetki, do której chcemy przykuć uwagę. Jeśli wiec możemy pochwalić się całkiem zgrabną górną częścią ciała i nieco mniej zgrabnymi biodrami czy udami, warto postawić na kwiaty w górnej części naszego stroju (w formie bluzki czy koszuli w kwiaty) – dół w tej sytuacji lepiej niech pozostanie spokojny i stonowany (mogą to być na przykład granatowe czy czarne spodnie).

Sztuka łączenia wzorów

Prezentowana na wybiegach odzież damska na lato coraz częściej opiera się na łączeniu ze sobą różnych, pozornie niepasujących do siebie wzorów i materiałów – kwiaty pojawiają się więc na przykład w towarzystwie pasów, kratki czy kropek. Umiejętne łączenie wzorów wymaga jednak zarówno wyczucia, jak i odwagi, dlatego jeśli nie czujemy się dobrze w takim zestawieniu, warto postawić na sprawdzone połączenie wzoru kwiatowego z elementami jednobarwnymi. Spódnica w kwiaty w połączeniu z klasyczną, biała czy czarną koszulą zawsze wyglądać będzie kobieco, a jednocześnie elegancko i stylowo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.