Kupno butów

Zakup nowych butów teoretycznie nie jest problemem. W praktyce jednak okazuje się, że albo we wszystkich sklepach jest to samo, albo brakuje rozmiaru, albo po prostu brakuje czasu, by jechać do centrum, albo wystąpiła jakaś jeszcze inna przeszkoda, która uniemożliwia kupno obuwia w stacjonarnym sklepie. Wtedy można skorzystać z innego rozwiązania – wygodnego i znanego już chyba wszystkim – zakupu obuwia przez internet.

We wszystkich sklepach to samo…

To niestety zmora tzw. sieciówek, które są nastawione na szybką i sezonową modę, w związku z tym oferują modele gwarantujące im sprzedaż. Sklepy internetowe sprzedające obuwie mają tę zaletę, że umożliwiają współpracę z wieloma dostawcami. Przez to oferta jest urozmaicona, a także skrojona na każdą kieszeń.

Brakuje rozmiaru…

Jeśli w sklepie stacjonarnym jest model, który nam się bardzo podoba, lecz właśnie brakuje naszego rozmiaru, sklep internetowy z damskim obuwiem może przyjść z pomocą. Znając producenta, nazwę lub numer modelu możemy wymarzone obuwie znaleźć. W przypadku „sieciówek” prowadzących także sprzedaż internetową jest to o tyle pomocne, że zostanie wyświetlona cała lista sklepów, w których rozmiar danego modelu jest dostępny. Obszar poszukiwania można zawęzić do danego miasta. Bardzo często jest tak, że obuwie sprzedawane przez sklepy internetowe na różnego rodzaju platformach.

Brak czasu

Wyprawa do sklepu stacjonarnego wiąże się z zarezerwowaniem dość sporej ilości czasu. Dojazd, przemieszczanie się między regałami, mierzenie – na ten luksus nie zawsze można sobie pozwolić. Gdy więc czasu brak, zakup przez internet będzie idealnym rozwiązaniem. Ktoś powie, że obuwie trzeba przymierzyć, że taka forma transakcji jest ryzykiem. Jest w tym wiele prawdy. Przykładowo sklep internetowy z damskim obuwiem musi zmagać się z dużą ilością zwrotów. Sklepy internetowe z obuwiem wychodzą jednak naprzeciw wymaganiom klientów – oferują bezpieczne formy płatności, szybkie wysyłki (jedna opłata w przypadku zakupu większej ilości par). dość długi termin na oddanie (transakcje na odległość) i reklamacje, gwarantowany zwrot pieniędzy. Aby pomóc klientom w dobraniu odpowiedniego rozmiaru buta, podawane są bardzo dokładne rozmiarówki lub udostępniona jest usługa skanowania stopy.

Istotną zaletą takich sklepów są przeceny i rabaty. Gdy kończy się sezon, można naprawdę kupić wymarzone dobrej jakości buty w jeszcze lepszej cenie. Bez wychodzenia z domu.