Klasyczne obuwie

Wbrew powszechnemu postrzeganiu buty to nie tylko uzupełnienie stylizacji. To także istotny element garderoby, który znacząco wpływa na komfort życia. W końcu nic tak nie uwiera jak niewygodne buty, dlatego w każdej szafie powinny znaleźć się buty do zadań specjalnych, tak aby można było elegancko wyglądać nawet po całym dniu na nogach.

Najwygodniejsze buty – fason

Nie od dzisiaj wiadomo, ze buty na obcasie nie należą do najwygodniejszych. W zależności od wysokości obcasa, czas spędzony na szpilkach jest ograniczony. Warto zatem decydować się na fason obuwia, który jest uniwersalny, ale jednocześnie elegancki. Przykładem fasonu jest taki, który reprezentowany jest przez klasyczne skórzane czółenka. Najważniejsze cechy wygodnego fasonu butów, to fakt żeby były dopasowane do stopy. Nie ma nic bardziej bolesnego niż zbyt małe buty. Prowadzą do bolesnych odgniotków, bólu palców a nawet bóli pleców. Za duże buty mają z kolei skłonność do powodowania obtarć na piętach i w okolicy palców. Niezwykle istotne jest zatem dopasowanie rozmiaru buta – warto wybierać sklepy obuwnicze, które mają w ofercie numerację z połowami rozmiarów. Pozwoli to na idealne dopasowanie butów do stopy. Szczególnie jeśli u producenta istnieje podział na czółenka skórzane, które są przeznaczone na szeroką lub wąską stopę.

Dobierając fason do wąskiej stopy warto wybierać buty, które mają dodatkowy pasek dookoła kostki – znacząco zwiększa on komfort użytkowania obuwia tego typu. Szeroka stopa nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia kostki, jednak część palcowa powinna być wtedy mocniej zabudowana. Dobór odpowiedniego fasonu do potrzeb jest bardzo ważna i podnosi komfort użytkowania obuwia.

Najlepszy materiał na buty na obcasie

Buty na obcasie powinny być wykonane z materiałów, które dobrze odprowadzają wilgoć ze środka buta na zewnątrz. Idealnie sprawdzają się tutaj naturalne surowce. Skórzane czółenka zawsze sprawdzą się lepiej od tych, które wykonane są z tworzyw syntetycznych. Wiele osób ma jednak etyczne opory przed użytkowaniem produktów ze skóry. Warto pamiętać, że skóra z której produkowane jest obuwie to odpad produkcyjny. Dodatkowo wysokiej jakości skórzane czółenka to inwestycja na wiele lat, dlatego materiał i wykończenie muszą być solidne i wysokiej jakości. Czasem warto zrezygnować z sieciowych sklepów obuwniczych na rzecz mniejszych manufaktur, z których obuwie jest często lepszej jakości. Dużą popularnością cieszy się także wykonywanie butów na zamówienie – coraz więcej firm świadczy tego typu usługi.