Jakiej odzieży damskiej na jesień nie wybierać?

Kiedy zaczyna się nowy sezon, a kobiety zastanawiają się nad nowymi trendami i wybierają się na zakupy można znaleźć mnóstwo poradników dotyczących tego, jak odzież damska na jesień powinna wyglądać. Równie istotne jest jednak to, jak z całą pewnością nie powinna. Oto kilka wskazówek czego unikać kompletując jesienną garderobę.

Sztuczne tkaniny

Odzież damska na jesień nie powinna być wykonana ze sztucznych tkanin, ponieważ są one zupełnie niepraktyczne. Bardzo słabo przepuszczają powietrze, więc szybko się w nich pocimy i w gruncie rzeczy nie mają właściwości grzewczych, więc i tak jest w nich zimno. Do tego wszelkie akryle i inne sztuczne tkaniny bardzo szybko się niszczą, mechacą i tracą swój urok, a w trakcie prania do wody trafia mnóstwo mikroplastików. Dlatego też zwracajmy uwagę na metki i wybierajmy ubrania z włókien naturalnych lub z dużą ich domieszką.

Wyłącznie modne modele

Każdy chce wyglądać dobrze i modnie, jednak skompletowanie całej szafy wyłącznie modnymi modelami ubrań i kolorami sprawi, że w kolejnym roku albo ją całkowicie wymienimy, albo będziemy nosić ubrania już niemodne. Na zakupach warto zwracać uwagę na bardziej klasyczne ubrania, które będziemy mogli nosić przez lata. Oczywiście nie popadajmy w skrajności – jeśli coś bardzo nam się podoba lub po prostu chcemy mieć jakieś najmodniejsze ubranie w sezonie, to nie rezygnujemy z niego. To tylko ubranie, noszenie go ma nam sprawiać przyjemność, więc po prostu decydujmy się rozsądnie i wybierajmy rzeczy modne i bardziej klasyczne, by w sposób zrównoważony skompletować odzież damską na jesień.

Ponure barwy

Jesień, gdy już opadną liście, staje się szara i ponura, a wówczas trudniej zachować pogodę ducha. Pomóc w tym mogą kolorowe akcenty wokół nas, a trudno wprowadzić je do otoczenia w wygodniejszy sposób niż po prostu ubierając się w ciepłych barwach. Dlatego też na jesień wybierajmy ubrania kolorowe, w ciepłych, czasem intensywnych odcieniach. Nie bez powodu wraz z tym sezonem do odzieży damskiej na jesień wracają pomarańcze, żółcie i czerwienie – to kolory pobudzające, ożywcze i sama ich obecność może podnieść na duchu. Jesienią nie wybierajmy więc szarych i ponurych ubrań, a wpuśćmy do szafy kolory.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.