Jak założyć sklep z odzieżą z drugiej ręki?

Sklepy z odzieżą używaną cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Bardzo często są skierowane do osób, które chcąc nabyć tanie ciuchy, ale nie tylko. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając nowy biznes?

Jak znaleźć ciekawe ciuchy?

Otwierając sklep z odzieżą używana trzeba podjąć decyzję, do jakiego klienta będzie skierowana oferta. Od tego zależy wybór odpowiedniej odzieży oraz lokalizacji sklepu.

Dostawcy odzieży używanej, którzy proponują odzież niesegregowaną dostarczają ją w workach, które kupujący ma szansę sprawdzić dopiero po zakupie. Jest to odzież tania, ale trzeba mieć świadomość, że nie jest to odzież, która zainteresuje osoby o wyszukanym guście.

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup odzieży wyższej jakości. Dostawcy odzieży używanej, która podlega segregacji zwracają uwagę, by były to egzemplarze eleganckie i w dobrym stanie. Jest to oferta przeznaczona dla osób, które poszukują modeli znanych projektantów. Interesuje je odzież modna i gustowna. Za takie egzemplarze sprzedający jest w stanie osiągnąć wyższą cenę.

Do kogo jest skierowana oferta?

Sklepy z odzieżą używaną bardzo różnią się standardem. Decydując się na sklep z odzieżą ekskluzywną koniecznie trzeba rozpocząć współpracę z dostawcami odzieży używanej segregowanej.

Prowadzenie takiego sklepu jest trudniejsze, wymaga więcej pracy i zaangażowania. Każdy ciuch musi być wyprany oraz wyprasowany. Musi być wyceniony i wyeksponowany na wieszaku tak, by przyciągał uwagę klientów.

Dostawcy odzieży używanej niesegregowanej są dobrym wyborem, gdy inwestor decyduje się otworzyć sklep z odzieżą w gorszym gatunku, ale za to w niższej cenie. Taki towar kupowany jest na kilogramy. Część odzieży wystawiana jest w koszach, co ułatwia pracę. Niestety może okazać się, że ciuchy są bardziej zniszczone, a co za tym idzie osiągną niższą cenę.

Otwierając sklep z odzieżą używaną należy również zwrócić uwagę na lokalizację. Sklep z tańszymi ciuchami warto otworzyć w pobliżu miejsca, gdzie jest wiele osób. Sprawdzi się tu lokal użytkowy w pobliżu rynku czy w mniejszych miejscowościach.

Sklep z odzieżą używaną skierowany do osób poszukujących wyjątkowych egzemplarzy powinien być usytuowany w pobliżu miejsc, gdzie są inne sklepy z odzieżą. Dzięki temu klienci szybciej odnajdą naszą ofertę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.