Jak modnie wyglądać jesienią?

Jesień zazwyczaj kojarzy się z coraz zimniejszymi dniami, deszczem i szarością, którą widać na ulicach także w strojach. Wcale jednak nie musi tak być. Wystarczy zasięgnąć nieco inspiracji modowych, puścić wodze fantazji i udać się do sklepu z odzieżą używaną z Anglii, by skompletować modną garderobę na jesień.

Styl romantyczny

Latem wiele pań chętnie nosiło sukienki i z ubolewaniem witają zimne dni, ponieważ oznacza to pozorny koniec noszenia takich strojów. Na szczęście w ostatnich kilku sezonach trendy są dla nas łaskawe i noszenie zwiewnych sukienek w połączeniu z grubymi rajstopami jest niezwykle modne. Do tego warto dodać także botki i kardigan. Wszystkie te elementy wizerunku można kupić w sklepie, w którym sprzedawana jest odzież używana z Anglii.

Dla bardziej odważnych Pań do tego zestawienia można polecić także kapelusz, a zamiast botków, kozaki za kolano. Na zwiewną sukienkę można nałożyć także golf, dopasowany lub oversize.

Jak się ubrać wygodnie i praktycznie

Jesienią do łask wracają jeansy. Nowe spodnie tego typu to koszt nawet kilkuset złotych. Z kolei te tańsze nieraz są naprawdę marnej jakości. By zakupić spodnie, które posłużą przez wiele sezonów, warto udać się do sklepu z używaną odzieżą z Anglii. Pośród wieszaków z jeansami należy szukać tych markowych, czasem są to firmy niszowe, mniej znane, ale naprawdę niezawodne.

Trudno wyobrazić sobie wygodną i ciepłą jesień bez chust i szali. W sieciówkach i ceny dochodzą do nawet kilkudziesięciu złotych. Tymczasem tam, gdzie jest sprzedawana odzież używana z Anglii, takie duże, ciepłe chusty można kupić już za 10-20 zł. Warto polować na dzień wyprzedaży, ponieważ wtedy mamy największy wybór dodatków i do szala nieraz można dokupić na przykład piękne skórzane rękawiczki.

Jesienny basic

Są pewne elementy garderoby, bez których trudno się obyć jesienią. Jednym z takich detali jest płaszcz, najlepiej dopasowany, dwurzędowy typu trencz. Podobnie jest ze skórzaną ramoneską.

Co prawda są ubrania najtrudniejsze do upolowania w second handzie, ponieważ te w modnych krojach rozchodzą się jak świeże bułeczki, ale warto zajrzeć w swoich poszukiwaniach na przykład do osiedlowych, mniejszych sklepików, ponieważ można tam znaleźć prawdziwe jesienne perełki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.