Import odzieży używanej – gwarancja dobrego towaru

Import odzieży używanej to oferta dla przedsiębiorców, którzy prowadzą hurtownie i sklepy z odzieżą z drugiej ręki, a także osób, które dopiero chcą zacząć taki rodzaj działalności. Jest to świetny sposób na biznes, ponieważ idealnie wpisuje się w obecny trend minimalizmy i zero waste.

Import odzieży używanej – z jakich krajów?

W biznesie tym chodzi przede wszystkim o to, aby znaleźć dostawcę jak najlepszego towaru. Najlepszy w tym temacie znaczy taki, który odznacza się dobrą jakością, atrakcyjną ceną, a także jak najbardziej wpisuje się w obecne, modowe trendy. Dlatego największą popularnością cieszą się te kraje, miasta i dzielnice, które odznaczają się wysokim statusem majątkowym. Mieszkańcy takich miejsc często wymieniają swoją garderobę na całkiem nową.

Importowana odzież używana pochodzi najczęściej z krajów Europy Zachodniej, Skandynawii, Kanady i USA. W tym są to takie kraje jak Anglia, Irlandia, Szkocja, Norwegia, Niemcy, Włochy lub dzielnice Mediolanu, Paryża czy Nowego Yorku. Taka odzież odznacza się nie tylko dobrą jakością, ale również bywa dość aktualna w świecie mody.

Sort oraz niesort

Import odzieży używanej może zawierać towar posegregowany lub nie. Dzięki temu można zakupić tylko określoną kategorię, np. ubrania damskie, męskie czy dziecięce lub takie, które można nosić latem lub w czasie zimowych miesięcy.

Odzież, która nie została podzielona na takie kategorie określana jest jako „niesort”. Nie oznacza to jednak, że workach znajduje się wszystko – wstępnie zawsze na miejscu usuwane są rzeczy zniszczone czy poplamione. Osobną kategorię stanowią również rzeczy nowe, które nie znalazły swoich nabywców w sklepach.

Poszczególne kategorie odzieży używanej różnią się również pod względem ceny. Im lepszy towar, tym zazwyczaj jest ona wyższa, ale przy większych zamówieniach można liczyć na atrakcyjne rabaty.

Długoletnie doświadczenie w branży

Im dłuższe doświadczenie, tym lepsze rozeznanie rynku i znajomość potrzeb hurtowników i detalicznych klientów, a to właśnie dzięki temu towar zawsze znajduje swoich nabywców.

Nie mniejsze znaczenie ma również fachowe doradztwo doświadczonego zespołu i tym samym pomoc osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży odzieży używanej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.