Gdzie zorganizować ślub w stylu boho?

Styl boho jest niezobowiązujący, lekki i zwiewny. Dlatego jeżeli decydujemy się na zorganizowanie ślubu w tym stylu to należy dobrze się zastanowić na wybraniem sali weselnej. Jest wiele pięknych i bogato zdobionych wnętrz w pałacach, zamkach lub nawet restauracjach jednak taki wystrój będzie kolidował ze stylem boho. Zatem, gdzie najlepiej zorganizować wesele w tym stylu? Jaki lokal wybrać? I jak powinna wyglądać suknia ślubna boho?

Wybór miejsca na wesele w stylu boho

Wybór sali weselnej nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim sala musi odpowiadać preferencjom pary młodej. Idealnym miejscem na wesele w stylu boho będzie plener, mniej formalne sale, a nawet stodoła. Tutaj liczy się przede wszystkim wyobraźnia oraz dekoracje. Większość dekoracji w tym stylu można przygotować samodzielnie. Możemy zrobić zaproszenia ślubne, czy zawieszki na alkohol. Styl boho to także duża ilość kwiatów. Ale preferowane są przede wszystkim kwiaty polne, ręcznie zbierane. Również preferowane ozdoby to: drewno, koronki, lampiony, świece, makramy, łapacze snów.

Do tej całości musi pasować także ubiór państwa młodych. Suknie ślubne w stylu boho są zwiewne i lekkie, wykonane z koronki lub gipiury. Suknia ślubna boho sprawia, że panna młoda wygląda w niej niezwykle delikatnie i dziewczęco. Obecnie boho jest bardzo popularnym trendem w modzie ślubnej, więc każda kobieta powinna bez problemu znaleźć wymarzoną suknie. Sukienki ślubne boho są wykonane nie tylko w bieli, ale także w takich kolorach jak beż, ecru, fiolet, kość słoniowa. Suknie ślubne w stylu boho świetnie się prezentują w tańcu.

Wybrane miejsca na ślub w stylu boho

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na ślub boho jest Folwark Wąsowo w województwie wielkopolskim. Na terenie folwarku znajduje się drewniana stodoła i właśnie tutaj odbywają się przyjęcia przy długich stołach. Miejsce to łączy ze sobą starą architekturę z niesamowitą przyrodą. Klimat folwarku wpasowuje się w wesele w stylu boho, w niezobowiązującym klimacie. Inną opcją jest Cegielna Rzucewo w województwie pomorskim. Jest to teren starej cegielni, który jest zaadaptowany w taki sposób, że bez problemu można tutaj zrobić przyjęcie weselne. Do takiego wnętrza idealne pasują wszelkie dodatki boho, sukienki ślubne boho, kwiaty. Kolejną propozycją jest województwo mazowieckie i Osada Młyńska. Jak sama nazwa wskazuje mamy tu młyn i spichlerz z XIX w. I właśnie spichlerz został przekształcony w salę weselną.