Dostawcy odzieży używanej online. Jak złożyć zamówienie?

Hurtownie odzieży używanej sprzedają ją nie tylko stacjonarnie. Coraz więcej z nich zaopatruje swoich klientów również przez internet. Jak kupić odzież używaną w hurcie online?

Dostawcy używanej odzieży w sieci

Second handy zaopatrują się w swój asortyment u dostawców odzieży używanej. To hurtownie, które współpracują z wieloma innymi firmami oraz organizacjami pozyskującymi ubrania – także z całego świata.

Kiedyś, aby zakupić używane ubrania do swojego sklepu, trzeba było osobiście udać się do hurtowni. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ coraz więcej dostawców świadczy swoje usługi w internecie.

Odzież używana przez internet – asortyment

Działający w internecie dostawcy odzieży używanej oferują swoim klientom szeroką gamę produktów. To odzież dzielona na dwie kategorie – sort oraz niesort.

Odzież sortowana, czyli w skrócie sort jest wyższej jakości. To ubrania, które zostały sprawdzone i podzielone na różne kategorie, na przykład odzież letnia i zimowa, odzież damska, męska i dziecięca, odzież w większych rozmiarach. Najwyższa jakość odzieży sortowanej to Cream lub Premium – w workach znajdują się ubrania markowe, często nowe, jeszcze z metkami.

Odzież niesortowana jest tańsza od sortowanej, lecz w workach często znajdują się ubrania, które tak naprawdę nie nadają się do sprzedaży. Zatem kupowanie niesortu jest związane z wyższym ryzykiem.

Jak złożyć zamówienie na odzież używaną online?

Aby zamówić odzież używaną online, można skorzystać z paru metod w zależności od dostawcy odzieży używanej.

Zamówienie można złożyć telefonicznie. Wystarczy tylko zadzwonić do hurtowni i powiedzieć, jaki asortyment chce się nabyć. Druga opcja to złożenie zamówienia w sklepie internetowym lub przez formularz na stronie. Za zakup najczęściej płaci się przelewem.

Hurtownie odzieży używanej online: formy dostawy

Najczęściej dostawca odzieży używanej, którą można zakupić przez internet, doręcza asortyment za pośrednictwem firm kurierskich lub transportem własnym. Ubrania dowożone są w workach, kartonach lub na paletach w zależności od wielkości zamówienia.

Wiele internetowych hurtowni odzieży używanej oferuje darmową dostawę asortymentu, dlatego klient nie musi ponosić wtedy żadnych dodatkowych opłat związanych z zakupem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.