Dlaczego warto postawić na pierścionek zaręczynowy z szafirem?

Należy mieć świadomość, że pierścionki zaręczynowe zaliczane są do wyjątkowej biżuterii. Jak wiadomo moment wręczenia wspomnianego pierścionka jest pełen emocji. Zostaje bowiem w pamięci praktycznie na całe życie. Czym należy się sugerować przy wyborze wspomnianego produktu? Dlaczego pierścionek z szafirem z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Jakie aspekty należy uwzględnić przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Rekomendowane jest przede wszystkim zadbanie o to, by pierścionek był w guście przedstawicielki płci pięknej. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów renomowanych producentów. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie dopasowanie pierścionka do stylu kobiety.

Mężczyzna powinien w pierwszej kolejności bardzo dokładnie przyjrzeć się biżuterii noszonej przez kobietę. Warto zdefiniować jej uniwersalny styl. Warto zabrać do jubilera pierścionek noszony przez partnerkę. W ten sposób można będzie poznać jego rozmiar.

Na jaki kamień w pierścionku zaręczynowym warto się zdecydować?

Należy mieć świadomość, że istnieje mnóstwo przesądów związanych z pierścionkiem zaręczynowym, a także uroczystości ślubu. Według jednego z przesądów na pierścionku zaręczynowym nie mogą znajdować się perły.

Jakie kamienie będą zatem zupełnie nieszkodliwe według przesądów? Można z powodzeniem postawić na pierścionek z szafirem, diamentem czy rubinem.

Szafir i jego symbolika

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że szafir jest niezwykle rzadkim minerałem. Jest on uwielbiany przez zdecydowaną większość przedstawicielek płci pięknej przede wszystkim ze względu na niezwykle intensywny kolor. Godny uwagi jest również fakt, że jubilerzy bardzo cenią wspomniany minerał za trwałość. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość szafirów charakteryzuje się ciemnoniebieską, nasyconą barwą.

Należy mieć świadomość, że część osób przy wyborze omawianego pierścionka zaręczynowego kieruje się symboliką poszczególnych kamieni. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że biżuteria z szafirami ma bardzo bogatą historię w jubilerstwie. Symbolizuje nie tylko ochronę przed nieszczęściami, ale również prawdę i sprawiedliwość.

Pierścionki z szafirem dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.