Czy suknie ślubne mogą nie być białe?

Biel sukni panny młodej to symbol niewinności i delikatności. Dlatego właśnie większość kobiet marzy o tym, aby w wyjątkowym dla siebie dniu założyć piękną, białą suknię. Czy jest możliwość przełamania tego swoistego stereotypu w zakresie kreacji ślubnej? Niektóre panny młode udowadniają, że tak.

Suknie ślubne w beżu i ecru

Interesującą alternatywą dla białej sukni są kolory podobne i równie nienarzucające się. Można powiedzieć, że kreacje do ślubu w odcieniach ecru czy beżu są na porządku dziennym. Choć wciąż większość panien młodych wybiera standardową biel, to jednak jest to świetna opcja dla każdej kobiety, która pragnie jakiejś odmiany.

Szlachetne odcienie beżu i ecru prezentują się niezwykle dostojnie. To barwy często wybierane przez osoby miłujące bogatą tradycję. Te kolory są popularne wśród osób na piedestale, np. dyplomatów. Pozwalają zachować konwencję sukni ślubnej w jasnych odcieniach, a jednocześnie przełamać pewien utarty schemat.

Czerwona suknia do ślubu?

Czy z kolorami sukien ślubnych można dowolnie eksperymentować? Przede wszystkim, zależy to od charakteru uroczystości. Jeśli ktoś bierze ślub tylko i wyłącznie w urzędzie stanu cywilnego, to może się pokusić o suknię w jakimkolwiek kolorze. Do ślubu kościelnego zazwyczaj w dobrym tonie jest zakładanie białej sukni.

Choć zapewne żaden kapłan nie wyprosiłby panny młodej z kościoła tylko dlatego, że ma inny kolor sukni niż zwyczajowo przyjęty, to jednak sama zainteresowana mogłaby się źle czuć pod obstrzałem krytycznych spojrzeń. Poza tym, przyjmuje się, że w dniu ślubu biel jest zarezerwowana dla panny młodej, więc jest to jej przywilej, który może sprawić, że poczuje się wyjątkowo.

Awangardowe kolory sukien ślubnych

Oglądając gwiazdy muzyki i światowego ekranu, można dojść do przekonania, że do ślubu można założyć dziś praktycznie wszystko. Zdarzają się bowiem panny ślubne w sukniach granatowych czy w odcieniu mocnego różu, a nawet w czarnej kreacji.

W dzisiejszych czasach, gdy można wziąć ślub praktycznie wszędzie, bo wystarczy tylko opłacić wizytę urzędnika, wiele osób dostaje zielone światło do modowych szaleństw. Jednak klasyczna, biała suknia wciąż króluje na ślubnych kobiercach w różnych zakątkach świata. Najważniejsze jest w każdym razie to, aby Suknie ślubne były wygodne i zadowalały kobiety, które mają je założyć, a nie otoczenie.