Zadbaj o zdrowy i naturalnie wyglądający uśmiech

Nie każdy może poszczycić się pełnym uzębieniem. Z wiekiem zęby staja się coraz słabsze i podatne na uszkodzenia, a także erozję szkliwa. Dlatego bardzo istotne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. W ten sposób możemy wiele zaoszczędzić, gdyż proteza zębowa to już spore koszty. Czasem braki w uzębieniu nie wynikają z naszej winy, a nieszczęśliwego wypadku, na to współczesna stomatologia ma skuteczne metody, nie tylko implanty, ale również mostki protetyczne.

Piaskowanie zębów cena, którą warto zapłacić, aby mieć zdrowy uśmiech

Do gabinetu stomatologa udajemy się przynajmniej raz na pół roku i w czasie rutynowej kontroli warto wykonać również zabieg piaskowania. Pozwoli usunąć nagromadzony kamień nazębny, który jest efektem ubocznym picia kawy, herbaty i jedzenia różnych potraw, szczególnie tych zawierających silne barwniki. Stąd po takim zabiegu trzeba przez kilka dni unikać czekolady, kawy i herbaty, a także potraw zawierających silne barwniki. Piaskowanie zębów cena jest podobna do samej opłaty za przegląd stomatologiczny, dlatego jest w zasięgu wielu osób. Dodatkowo z piaskowania w ramach NFZ mogą korzystać kobiety w ciąży.

Protezy zębowe cennik zależny od rodzaju protezy

Protezy zębowe stałe są bardziej popularne, gdyż są zwyczajnie wygodniejsze dla pacjentów. Nie trzeba ich wyciągać w przeciwieństwie do protez ruchomych. Czasem jednak kiedy posiada się jeszcze własne zęby można zdecydować się na częściową protezę. Protezy zębowe cennik zależny jest od rodzaju użytego materiału. Do protez można użyć koron pełnoceramicznych, porcelanowych czy też kompozytowych, a ceny wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych za wkład.

Mostek na zęby cena – dowiedz się od czego zależy

Mostek zębowy cena zależna jest od ilości zębów, które są uzupełniane w łuku, a także rodzaju materiału. Korony opierają się na filarach, własnych oszlifowanych zębach lub implantach. Zatem mostek na zęby cena zależy od ilości braków, a także możliwości ich wypełnienia. Można zastosować różnego rodzaju korony podobnie, jak w przypadku protezy.

Warto zadbać o zdrowy uśmiech i szybko uzupełnić ewentualne braki, które powstały wskutek zaniedbania, choroby lub wypadku. Dzięki temu nie rozwiną się groźne bakterie, a z nich próchnica atakująca dziąsła i zęby. Warto korzystać z usług najlepszego gabinetu stomatologicznego, który oferuje usługi w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt.